Zostawili tego szczeniaka z kartką do uśpienia. Kiedy zobaczył go weterynarz był zszokowany.

Oceń:
20.09.2017 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Często obdarzamy nasze domowe zwierzątka bezwarunkową miłością. Często, ponieważ czasami bywa zupełnie odwrotnie… Niektórzy bez najmniejszych skrupułów decydują się na oddanie psa do schroniska lub co gorsza, poddają go eutanazji. Wystarczy, że nie mają czasu się nim opiekować lub stan jego zdrowia nieco się pogorszy. Powodów takiego rozwiązania może być jednak znacznie więcej.

Taki los czekał 6-letnią suczkę imieniem Bo. Zwierzak nie był w stanie chodzić, a jego właściciele byli niemal pewni, że został sparaliżowany.

Postanowili, że zabiorą czworonoga do weterynarza i tam go uśpią. Nie wiedzieli, jak poradzić sobie z suczką, więc uznali, że pozbawienie jej życia będzie najlepszym rozwiązaniem. Weterynarz był jednak zupełnie innego zdania. Kiedy lekarz zaczął badać zwierzaka, zrozumiał, co powoduje jego paraliż. Okazało się, że przywrócenie go do zdrowia i pełnej sprawności wcale nie będzie takie trudne.

Przyczyną jego problemów była hipoglikemia – niedocukrzenie organizmu. Możliwe, że domownicy nie karmili jej w odpowiedni sposób, ponieważ poziom cukru we krwi zwierzaka był zadziwiająco niski – powiedziała Piper Wood. Leczenie zostało natychmiast rozpoczęte, a psinka odzyskała siły szybciej, niż można by się było tego spodziewać. Wtedy na jaw wyszedł kolejny problem… Bo bardzo bała się ludzi.

Doktor Wood ciężko pracowała nad tym, aby zwierzak odzyskał siły, a zarazem pewność siebie. Wszystko zmieniło się, kiedy kobieta zabrała czworonoga do domu. Kiedy po raz pierwszy zabrałam ją do swojego domu, bawiła się jak małe dziecko. Miała do dyspozycji 10 najróżniejszych zabawek wokół których nieustannie biegała. Była taka szczęśliwa! W końcu może poczuć się jak w prawdziwym, kochającym domu…

Wprowadziła do naszych czterech kątów mnóstwo ciepła i szczęścia. Tak się cieszę, że zdecydowałam się nią zaopiekować i nie pozwoliłam jej odejść – powiedziała Wood.

To straszne, jak szybko ludzie potrafią przekreślić życie niewinnego zwierzaka. Na szczęście wciąż są na tym świecie osoby, którym ich los nie jest obojętny.

Look at our new baby, Bo! Her former owners brought her in to our vet yesterday. They said she was paralyzed. They stated that they didn't want her, immediately signed her over, refusing any treatment (except euthanasia), and just left! Dr. Z immediately began treatment, and within 10 minutes, this girl was moving around. Today, she is standing and eating on her own! She is only 6 weeks old, but will certainly have a full, wonderful life ahead! ♡

Opublikowany przez Hand in Paw na 10 maja 2017

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Ten PIES nie potrafi schować JĘZY...
  więcej
 • więcej
  LISEK Polarny z gracją NURKUJE w...
  więcej
 • więcej
  Tego kotka i pieska przywiązali d...
  więcej
 • więcej
  Szczeniak HUSKY zdenerwował się i...
  więcej
 • więcej
  Tego kota próbowali porwać, bo ur...
  więcej
 • więcej
  Ten pies rozpaczliwie wzywał pomo...
  więcej
 • więcej
  Ludzie eksperymentowali na tych p...
  więcej
 • więcej
  Matka na sekundę niemowlę z kotem...
  więcej
 • więcej
  Mały niedźwiadek upadł na wpadł n...
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x