Zostawili psa husky i wyjechali do Norwegii do pracy. Pies od roku czeka na ulicy. Poruszające.

Oceń:
16.06.2015 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Max codziennie rano wyrusza na poszukiwanie swojego pana. Staje na skrzyżowaniu w Szczecinie, na którym po raz ostatni widział swego opiekuna i czeka.

Czwartek, 10 listopada Max, siedmioletni pies rasy husky, od roku codziennie przychodzi w miejsce, gdzie po raz ostatni widział swojego pana. Mężczyzna wyjechał do pracy do Norwegii, ale jego wierny przyjaciel nie może pogodzić się ze stratą, mimo że ma nowych opiekunów.

Max codziennie rano wyrusza na poszukiwanie swojego pana. Staje na skrzyżowaniu w Szczecinie, na którym po raz ostatni widział swego opiekuna i czeka. Mieszkańcy przyznają, że stał się już częścią krajobrazu. Niektórzy mówią na niego "dzielnicowy".

Właściciel psa ponad rok temu wyjechał do pracy do Norwegii. Ale Max nie mógł pogodzić się z tą stratą. - Tylko jego się słuchał, nikogo innego. I teraz tęskni - mówią mieszkańcy szczecińskiego osiedla. - Cały czas tu jest, nigdzie więcej nie chodzi - dodają. Przechodnie są poruszeni uczuciami psa. - Na środku ulicy siedział, wpatrzony w jeden punkt. Tak jakby pan w tamtą stronę odjechał - opowiadają.

Los czworonoga poruszył też inspektorów Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Zaalarmowani przez mieszkańców sprawdzili, czemu Max przesiaduje na szczecińskim skrzyżowaniu. Jak się okazało, właściciel przed wyjazdem znalazł husky'emu nowy dom, ale pies bardzo tęsknił. Przy każdej okazji uciekał i nie chciał wracać do domu. Nowi opiekunowie musieli go przyprowadzać niemal siłą.

- To tak zwana psia eurosierota - uważa Paulina Sochańska z TOZ w Szczecinie. - To skrajny przypadek. Ale trzeba pamiętać, że zwierzęta, zwłaszcza psy odczuwają emocje tak jak ludzie - przywiązanie, radość miłość - dodaje lekarz weterynarii Jolanta Łapińska.

Właściciele Maxa nie chcieli rozmawiać z dziennikarzami. Ale wiadomo już, że dla dobra psa oddadzą go w inne ręce, tak by mógł się wybiegać, mieć więcej wolności.

Pies niezwykły - czy znajdzie dom?

Szanse są ogromne, bo choć Max ma już 7 lat, to jego historia wzrusza niemal wszystkich, którzy o niej słyszeli. Fachowcy przyznają, że to pies niezwykły, a jego zachowanie nie jest typowe dla tej rasy, bo husky zwykle nie przywiązują się aż tak do człowieka. Ale wydaje się, że Max ciągle wierzy w powrót pana. Zdaniem Wandy Dejnarowicz, właścicielki warszawskiego schroniska "Na Paluchu", powrót mężczyzny byłby najlepszym rozwiązaniem, bo pies, który tak mocno pokochał jednego człowieka, nie przywiąże się ponownie do kogoś innego. - Może obejrzy ten materiał i zastanowi się. I może pies wróci do niego - dodaje.

Zachowanie Maxa przypomina historię kundelka Dżoka, który po śmierci swojego opiekuna, przez rok czekał na jednym z krakowskich rond, na którym jego pan uległ wypadkowi. W Krakowie odsłonięto mu nawet pomnik.

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Jak w 60 dni pozyskać 500 leadów
  więcej
 • więcej
  To co zrobił sparaliżowany pies k...
  więcej
 • więcej
  Pitbull wymiotował kolcami po tym...
  więcej
 • więcej
  Ukradli małą kózkę na mięso. Chci...
  więcej
 • więcej
  Oddali go do schroniska. Resztę ż...
  więcej
 • więcej
  Matka zostawiła dziecko w wózku....
  więcej
 • więcej
  Myśliwi myśleli że te szczeniaki...
  więcej
 • więcej
  Ten pies w schronisku bardzo cier...
  więcej
 • więcej
  Małpa porwała szczeniaka. To co z...
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x