Zobacz co stało się z twarzą kobiety kiedy polizał ją pies. To co zrobiły bakterie szokuje.

Oceń:
01.06.2017 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Psy są bardzo uczuciowymi zwierzętami i po prostu nie mogą się powstrzymać, żeby nie okazywać swoim właścicielom ogromu miłości, jaki czują.

Jednym z typowych ich zachowań jest lizanie właściciela po twarzy. Jedni to uwielbiają, dla innych jest to obrzydliwe. Kto ma rację?

Mamy niestety złą wiadomość dla tych wszystkich, którzy lubią taki sposób okazywania psich uczuć. Kontakt z psią śliną może mieć niebezpieczne konsekwencje dla naszego zdrowia.

Dlaczego psy uwielbiają nas lizać?

To typowy sposób okazywania miłości przez psy. Z ich punktu widzenia jest to tak samo przyjemne jak dla nas lizanie lodów. Psy liżą jednak również inne rzeczy, z którymi pewnie nie chcielibyśmy mieć kontaktu.

Co znajduje się w psiej ślinie?

Bakterie E.Coli

O tej bakterii słyszeli wszyscy. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że występuje ona również w pyskach naszych czworonogów. Zdecydowanie lepiej nie dopuścić do tego, by miała kontakt z naszymi ustami.

Liszaj obrączkowy

To nic innego jak rodzaj grzybicy. Powoduje swędzącą wysypkę i zdecydowanie brzydko wygląda. Nie stanowi jednak poważnego zagrożenia dla zdrowia.

Gronkowiec złocisty

To już bardziej niebezpieczny zarazek. Ma różne objawy, powoduje czyraki, zatrucia pokarmowe, może nawet wywołać zespół wstrząsu toksycznego.

MRSA

To rodzaj gronkowca odpornego na antybiotyki, co za tym idzie jest bardzo trudny do wyleczenia. Wywołuje infekcje skóry. Nie stanowi zagrożenia dla życia o ile nie dostanie się do krwi, wtedy bowiem może wywołać sepsę.

Nie panikujmy

Powyższa lista brzmi groźnie, dlatego lepiej jest nie pozwalać psu na lizanie nas po twarzy. Nie należy jednak obawiać się kontaktu śliny psa ze skórą. Ważne jest, by nie miała kontaktu z naszymi błonami śluzowymi.

Dlatego, kiedy nasz pupil chce koniecznie okazać jak bardzo nas kocha, trzymajmy go z dala od naszych ust, nosa i oczu. Jeśli już doszło do kontaktu tych wrażliwych miejsc ze śliną psa, koniecznie przemyj polizane miejsce, w ten sposób usuniesz ewentualne zarazki.

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

  • więcej
    LISEK Polarny z gracją NURKUJE w...
    więcej
  • więcej
    Psy potrafią czytać w myślach lud...
    więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x