Znaleźli suczkę przykutą 10 kg łańcuchem bez wody i jedzenia. Umierała na słońcu bez nadziei.

Oceń:
30.05.2017 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Na szyi miała łańcuch nie pozwalający jej odejść. Siedziała tak w pełnym słońcu całe dnie

Na świecie wciąż żyje dziesiątki zaniedbanych i wycieńczonych do granic możliwości psów, które zostały pozostawione bez niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania żywności i wody. Czasami te traumatyczne doświadczenia pozostawiają ślad na całym ich życiu, podczas gdy inne czworonogi wciąż pragną ludzkiej uwagi i miłości.

Ratownicy z SPCA w Teksasie znaleźli w sierpniu 14 psów, które „postanowiły zabawić się” kosztem jednego z czworonogów. Gdy Madeline Yeaman wkroczyła do akcji, wszystkie zwierzaki zaczęły skakać, żeby zwrócić na siebie uwagę. Wszystkie oprócz jednej suczki…

Wyczerpana i skrajnie odwodniona psina była na granicy życia i śmierci. Olbrzymi kołnierz na jej szyi był przymocowany do ciężkiego łańcucha, który drugim końcem został przypięty do starego samochodu. Zwierzak nie miał żadnego schronienia, aby mógł ukryć się przed parzącym w Teksasie słońcem.

Suczka była do tego stopnia wycieńczona, że nie miała siły się poruszać. Potrzebowała sporo czasu, aby zmusić ją do wstania. Ratownicy postanowili nie zwlekać i chwilę później byli już z nią u weterynarza.

„Przez jej żyły praktycznie nie przepływa krew” – powiedział lekarz. Natychmiast została poddana leczeniu. Dostała również nowe imię – Gwen Stefani. Początkowo oczyszczono jej pękniętą, pełną pcheł skórę, przetoczono krew i oczywiście podano wodę i jedzenie.

Natychmiast została poddana leczeniu. Dostała również nowe imię – Gwen Stefani. Początkowo oczyszczono jej pękniętą, pełną pcheł skórę, przetoczono krew i oczywiście podano wodę i jedzenie. Z każdym dniem Gwen czuła się coraz lepiej. Po kilku dniach stała już o własnych siłach i nie była już tak letargiczna, jak wtedy gdy została znaleziona. Pozdrawia każdego merdającym ogonem i uśmiechem charakterystycznym dla pit bulli. – dodają ratownicy.

W końcu suczka wróciła do zdrowia. Cieszy się każdym dniem i wieloma rzeczami, które większość zwierzaków uważa za oczywiste. Z pewnością niczego jej nie brakuje. Ma wokół siebie kochających ludzi, z którymi mogłaby się bawić całymi dniami. To niesamowite, jak bardzo zmieniło się jej życie.

Dzisiaj Gwen jest bardzo szczęśliwym psem. Znalazła swój nowy dom, który pomógł jej zapomnieć o tym, co przeżywała w przeszłości.

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Jak w 60 dni pozyskać 500 leadów
  więcej
 • więcej
  Matka na chwilę zostawiła noworod...
  więcej
 • więcej
  Ten pies przychodzi codziennie pr...
  więcej
 • więcej
  Agresywny Pit Bull położył się ob...
  więcej
 • więcej
  Właściciel zapomniał dać kotu jeś...
  więcej
 • więcej
  9 tygodniowy owczarek niemiecki n...
  więcej
 • więcej
  Mężczyzna UMIERAŁ bo rozdzielono...
  więcej
 • więcej
  Kiedy mężczyzna chciał przywitać...
  więcej
 • więcej
  Mężczyzna w podzięce dla swoich p...
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x