Znaleźli psa w środku lasu psa przywiązanego do drzewa. Pies dusił się i umierał z głodu To co stało

Oceń:
28.12.2018 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Rowerzyści dokonali w lesie przerażającego odkrycia.

Mężczyźni wybrali się na przejażdżkę rowerową po portugalskim lesie. W pewnym momencie natknęli się na łamiący serce widok – zauważyli wychudzoną suczkę, przywiązaną obrożą do drzewa. Była tak ciasno zawiązana, że psiak praktycznie nie mógł poruszać swoją głową.

„Gdy ją zobaczyliśmy, pękły nam serca. Była przywiązana do drzewa za pomocą swojej obroży. Nie mogła się ruszać. Patrzyła na nas swoimi smutnymi oczkami w nadziei, że jej pomożemy.” – opowiadają rowerzyści.

Czworonóg był w złym stanie. Suczka była wychudzona i można było zobaczyć przez skórę jej kości. Dawno nic nie jadła i była bardzo głodna. Z braku sił ledwo stała.

„To biedactwo było strasznie chude. Było nam jej bardzo żal.”

Mężczyźni postanowili pomóc. „Delikatnie chcieliśmy się do niej zbliżyć, ale ona była bardzo wystraszona. Bała się, że chcemy zrobić jej krzywdę. Na szczęście mieliśmy ze sobą trochę jedzenia. Daliśmy jej je, a ona z wielką chęcią je zjadła. Była bardzo głodna.”

„Staraliśmy się zdobyć jej zaufanie, a potem ostrożnie odpięliśmy jej obrożę. W końcu poczuła ulgę. Znaleźliśmy się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie. Gdyby została dłużej w tym lesie, to na pewno by umarła.”

Rowerzyści zawieźli suczkę do szpitala weterynaryjnego. Tam czworonóg otrzymał odpowiednią opiekę medyczną. Na szczęście poza wychudzeniem, nie doskwierały jej żadne inne problemy zdrowotne.

Suczką zainteresowała się fundacja na rzecz zwierząt, która wzięła ją pod swoje skrzydła. Gdy tylko wróci do pełnego zdrowia, zostanie oddana do adopcji.

„To kochana dziewczynka, która bardzo wiele przeszła. Na szczęście z każdym kolejnym dniem czuje się coraz lepiej, a wraz z tym zaczyna wyłaniać się jej słodka osobowość. Opiekujemy się nią najlepiej, jak możemy. Chcemy jej pokazać, że nie wszyscy ludzie są źli. Gdy będzie gotowa, znajdziemy jej najlepszy możliwie dom.” – mówią wolontariusze.

Zobacz akcję ratunkową

 

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Piękne fotki
  więcej
 • więcej
  Mężczyzna obawiał się że pit bull...
  więcej
 • więcej
  Właścicielka przez 8 miesięcy rob...
  więcej
 • więcej
  Kochamy Zwierzaki
  więcej
 • więcej
  Chcieli się pozbyć szczeniaka. Wy...
  więcej
 • więcej
  To co robi ten ocalony lis kiedy...
  więcej
 • więcej
  Matka porzuciła chorego Jelonka....
  więcej
 • więcej
  Pies znalazł porzuconego noworodk...
  więcej
 • więcej
  Potrącił psa i uciekł. Psi przyja...
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x