Znaleźli dziwnie wyglądającego psa. Kiedy zbadał go weterynarz odkrył coś co go bardzo poruszyło.

Oceń:
11.06.2019 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

W styczniu tego roku bezdomny mops został znaleziony na ulicy w miejscowości Austin w Teksasie. Natychmiast został zabrany do Austin Animal Center. Dla małego pieska, który miał zaledwie rok, sprawy nie wyglądały zbyt dobrze.

Kiedy malec został znaleziony, ważył zaledwie 4,5 kg. Jak podaje The Dodo, weterynarze obawiali się, że piesek może stać się niewidomy.

Czas mijał, a po Dexa nikt się nie zgłaszał. Wtedy usłyszano o nim w organizacji ratującej mopsy – Pug Rescue Austin. Ich specjaliści przebadali psa i odkryli coś strasznego.

Dex był w dużo gorszym stanie, niż na początku podejrzewano – miał zaawansowaną nużycę i tak rozległe infekcje skóry, że lekarze uznali, że musi cierpieć na te choroby od przynajmniej sześciu miesięcy. Pies nie miał sierści na całym ciele poza ogonem.

Co więcej, czworonożny malec miał suche oko, co oznaczało, że jego kanaliki łzowe nie produkowały odpowiedniej ilości łez, aby utrzymać odpowiednią wilgotność oka. Jak weterynarze powiedzieli The Dodo, praktycznie cały czas mrugał i zamykał powieki.

Rekonwalescencja trwała długo. Po jakimś czasie pracownicy kliniki dokonali kolejnego odkrycia: Dex uwielbiał się przytulać i zakopywać się w kocykach z grubego polaru.

Powrót Dexa do zdrowia przebiegał bardzo powoli. Ale pracownicy kliniki bardzo się cieszyli, widząc, że robi w tym zakresie postępy.

„Po około tygodniu, stał się na tyle spokojny, że zaczął nawet merdać ogonkiem. Po kolejnym tygodniu zaczął cieszyć się z gryzaków, zabawek i z czasu spędzanego wspólnie z innymi psami” – powiedziała The Dodo przedstawicielka kliniki, Signe Corbin.

Po jakimś czasie w klinice zdecydowano, aby podzielić się historią Dexa na Facebooku. Dostał nawet swój własny hashtag (#dexupdate), aby ludzie z łatwością mogli obserwować, jakie postępy każdego dnia czyni piesek. Internauci zaczęli składać datki i wysyłać mu kocyki, maści i zabawki – wszystko, aby ułatwić proces powrotu czworonoga do zdrowia. Czy miłośnicy zwierząt nie są wspaniali?

Wśród osób, które zobaczyły Dexa na Facebooku była Beth Legacki. Kobieta wraz ze swoją rodziną już kiedyś adoptowała pieska z Pug Rescue Austin. Kiedy Beth zobaczyła Dexa, zaczęła płakać i natychmiast zapragnęła go adoptować.

Dziś Dex wygląda tak i wreszcie ma kochający dom, na który zasługuje!

Tagi:

mops

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Jak w 60 dni pozyskać 500 leadów
  więcej
 • więcej
  Matka na chwilę zostawiła noworod...
  więcej
 • więcej
  Ten pies przychodzi codziennie pr...
  więcej
 • więcej
  Agresywny Pit Bull położył się ob...
  więcej
 • więcej
  Właściciel zapomniał dać kotu jeś...
  więcej
 • więcej
  9 tygodniowy owczarek niemiecki n...
  więcej
 • więcej
  Mężczyzna UMIERAŁ bo rozdzielono...
  więcej
 • więcej
  Kiedy mężczyzna chciał przywitać...
  więcej
 • więcej
  Mężczyzna w podzięce dla swoich p...
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x