Zamknęli psa w rozgrzanym aucie. Pies ledwo oddychał. To co stało się później jest wzruszające!

Oceń:
21.06.2016 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Lato w naszym kraju staje się coraz bardziej gorące i suche. W takie dni należy szczególnie pamiętać o naszych zwierzętach. Niestety, jak się okazuje, nie każdy z nas o tym wie. Już za chwilę poznasz historię, w której właściciel samochodu marki BMW wykazał się ogromną lekkomyślnością.

Zostawił swojego psa w zamkniętym i nagrzanym samochodzie, na szczerym słońcu. Na szczęście pojawił się wtedy mężczyzna, który rozbił szybę auta i uratował psiaka. Dobrze, że posunął się do takiego kroku, ponieważ niewiadomo jak zakończyłaby się ta historia, gdyby nie ten odważny pan. 

Pamiętaj, że pod żadnym pozorem nie wolno zostawiać psa w zamkniętym i nagrzanym samochodzie! Temperatura w takim aucie niewiele różni się od temperatury w piekarniku! Już zaledwie 10-20 minut przegrzania zwierzęcia może zakończyć się jego śmiercią! Bądźmy więc odpowiedzialni i zapewnijmy zwierzętom dobre warunki także w lato.  

Był letni i gorący dzień. Pewien mężczyzna zauważył, że na parkingu zaparkowany jest samochód marki BMW, w którym uwięziony jest pies. Samochód był bardzo nagrzany, a zwierzak narażony był na duże niebezpieczeństwo. Mężczyzna nie zawahał się ani chwili i od razu chwycił za duży kamień, którym zamierzał rozbić szybę auta.

Wybicie szyby okazało się nie być łatwe. Mężczyzna nie poddawał się jednak i cały czas uderzał kamieniem w szybę. Dookoła było słychać pełno krzyków i rad od obserwujących całą sytuację: „Niech pan tego nie robi!”, „O mój Boże, co ten facet wyprawia?”

Z kolejnym uderzeniem w końcu udało się wybić szybę luksusowego samochodu. Mężczyzna otworzył drzwi i od razu wyciągnął osłabionego i zdezorientowanego pieska, który od razu rzucił się w jego ramiona.

Mimo wcześniejszego oburzenia, obserwujący tłum zaczął bić odważnemu mężczyźnie brawa. Ten pan z pewnością uratował życie temu biednemu pieskowi, ponieważ jego właścicielowi raczej się do niego nie spieszyło.

„Cała ta sytuacja miała miejsce podczas festiwalu muzycznego. Spiker ogłosił nawet przez mikrofon, że właściciel samochodu BMW ma pilnie udać się do swojego auta i uwolnić uwięzionego w nim psa. Niestety, nikt nie przyszedł, więc trzeba było wziąć sprawy w swoje ręce. Po uratowaniu pieska, jego właściciele pojawili się 50 minut później.” – przyznaje mężczyzna, który uratował czworonoga. Aktualnie, pieskiem opiekuje się policja.

Pamiętaj, że nie zawsze musisz chwytać za wielki kamień, aby uratować życie jakiemuś zwierzakowi. Cieszymy się jednak, że ten pan znalazł to, czego potrzebował w celu wyciągnięcia psa z auta. Zostawianie psa w zamkniętym, zaparkowanym samochodzie nigdy nie jest w porządku. W małych i zamkniętych pomieszczeniach temperatura rośnie bardzo szybko. Nawet kiedy na dworze jest tylko 26 stopni, to w bardzo szybkim tempie temperatura w zamkniętym samochodzie może przekroczyć 38 stopni! Przede wszystkim, bądźmy odpowiedzialni i dbajmy o swoje zwierzaki!

 

 

Opublikowany przez Will Costa na 11 czerwca 2016

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Jak w 60 dni pozyskać 500 leadów
  więcej
 • więcej
  Jak nauczyć szczeniaka HUSKY WYĆ?...
  więcej
 • więcej
  Agresywny kot zaatakował 7 pit bu...
  więcej
 • więcej
  Tego wilkora porzucono w schronis...
  więcej
 • więcej
  Właściciel zapytał szczeniaki owc...
  więcej
 • więcej
  Rannego psa zrzucili łopatą z sam...
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x