Zamknęli psa w czarnym worku na śmieci i wyrzucili przy drodze. Pies dusił się i próbował wydostać

Oceń:
02.10.2018 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Karen Smith Clark jechała samochodem po drodze w stanie Kentucky wraz ze swoim psem. W pewnym momencie jej pupil zaczął szczekać i wyglądał, jakby chciał ją przed czymś ostrzec.

Właśnie wtedy zauważyła dziwny worek leżący na poboczu drogi. Natychmiast zatrzymała swój pojazd, aby sprawdzić, co to. Gdy otwarła worek, dosłownie złamało się jej serce – w środku znajdował się przerażony pies.

Kobieta znalazła przerażonego psa zamkniętego w worku na poboczu drogi. Czworonóg nie był w najepszym stanie. Wyraźnie był wychudzony i było widać, że zmagał się z chorobą skóry. Nie miał części futra. Ktoś zamknął go w worku i porzucił na pewną śmierć.

„To było straszne. Miał takie smutne oczka. Patrzył na mnie i wyglądał, jakby błagał mnie o pomoc. Natychmiast dałam mu wodę i jedzenie. Był bardzo głodny.” – opowiada Karen.

Kobieta zawiozła psiaka do siedziby grupy ratunkowej Barren River Animal Welfare Association. Czworonóg został dokładnie przebadany. Weterynarz zdiagnozował u psiaka ciężki przypadek choroby skóry oraz infekcję drożdżakami. Należało jak najszybciej rozpocząć leczenie, aby mu ulżyć. Pies otrzymał imię Arthur. Ratownicy natychmiast rozpoczęli leczenie czworonoga. Dzięki intensywnej opiece, po czasie Arthur zaczął dochodzić do siebie. Dzięki temu już bardzo się zmienił, a nawet zaczął machać swoim ogonem. Zrobił niesamowite postępy.

„Mimo tego, przez co przeszedł, to bardzo przyjazny piesek. Jest szczęśliwy, że w końcu otrzymał odrobinę ciepła i miłości.”

Arthur zostanie pod opieką weterynarza przez kilka miesięcy. Przez cały ten czas będzie przyjmował jeszcze leki. Ratownicy będą monitorować jego stan oraz opiekować się nim. Na szczęście poza problemów skóry, on jest zdrowym psem, a do tego miał sporo szczęścia. Został odnaleziony w samą porę. Gdy tylko Arthur w pełni odzyska swoje zdrowie, zostanie przekazany do adopcji.

 

Update on Arthur

Update on Arthur - Arthur is doing quite well. Eating very well, happy go lucky, sweet as can be and full of life. Arthur is at this time not seeing visitors, his condition is contagious and can be passed to other dogs as well as people. Please follow BRAWA on Facebook for additional updates as he progresses.

Opublikowany przez BRAWA- Barren River Animal Welfare Association Czwartek, 20 września 2018

 

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Maleńki chihuahua czekał na eutan...
  więcej
 • więcej
  Związał psa kablem i porzucił w l...
  więcej
 • więcej
  Gdyby nie ten pies to dziecko por...
  więcej
 • więcej
  Ktoś podpalił stodołę i żywcem sp...
  więcej
 • więcej
  Bezdomny Husky zaadaptował pudla...
  więcej
 • więcej
  Suczka ukrywała swoje szczenię, a...
  więcej
 • więcej
  Chcieli pomóc temu szczeniakowi w...
  więcej
 • więcej
  Ludzie omijali tego kota. Rzucali...
  więcej
 • więcej
  Tego pit bulla nikt nie chciał. J...
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x