Zabrał psa na wycieczkę w góry i okaleczył go. Pies miał porozcinane łapy i mocno cierpiał.

Oceń:
03.12.2019 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

To była zarówno nietypowa, jak i trudna akcja ratunkowa w górach. Tym razem nie chodziło jednak o nierozważnego wspinacza amatora, ale o ważącego blisko 90 kilogramów mastiffa.

Trzyletniego psa zabrał w niedzielę na wyprawę szlakiem Grandeur Peak w hrabstwie Salt Lake w stanie Utah jego właściciel. W trakcie wspinaczki okazało się jednak, że trasa jest za trudna dla masywnego zwierzęcia.

Widok zatrzymującego się co chwila na długie postoje mężczyzny i wycieńczonego psa zaniepokoił innych amatorów górskich wędrówek, którzy postanowili zawiadomić służby ratunkowe. Przybyli na miejsce ratownicy zastali zmęczone zwierzę, które nie miało siły na dalszą wędrówkę.

– Zaczęli się wspinać około południa. Ta trasa zazwyczaj zajmuje trzy godziny. Gdy ich spotkaliśmy, siedzieli tam już od kilku godzin. Pies był w stanie ujść kilka metrów, po czym znów siadał. Miał obolałe i porozcinane łapy – komentował w rozmowie z serwisem BuzzFeed szef grupy ratunkowej Todd Taylor.

Konieczne było zniesienie psa, w czym pomógł zespół dziesięciu ratowników amatorów, wyposażony w specjalny sprzęt używany normalnie do ratowania ludzi. Właściciel zwierzęcia zdawał się nie zdawać sobie sprawy z tego, że wyprawa mogła się zakończyć dla jego pupila tragedią. Planował zostać w górach na noc i zejść z psem rano, gdy nabierze sił.

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Piękne fotki
  więcej
 • więcej
  Kotek cierpiał i płakał. To co we...
  więcej
 • więcej
  Kobieta oblała psa wrzącym olejem...
  więcej
 • więcej
  Kochamy Zwierzaki
  więcej
 • więcej
  LISEK Polarny z gracją NURKUJE w...
  więcej
 • więcej
  psy
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x