Wyrzucili szczeniaka bo nie można było go sprzedać i nie byłoby zysku. Miał umrzeć. To co stało

Oceń:
31.07.2017 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

To był deszczowy dzień. Kobieta wraz ze swoim synem przechodziła obok parku, gdy nagle ich oczom ukazały się dwa leżące na mokrym kocu szczenięta. Nowo narodzone zwierzaki były ledwo żywe. Oboje wiedzieli, że nie mogą ich tak zostawić, dlatego bez dłuższego namysłu zabrali je do samochodu i ruszyli w drogę. Niestety, jedno z nich zmarło podczas podróży, w czasie gdy drugi szczeniak, Petey, był na granicy życia i śmierci.

Kobieta wiedziała, że nie może zwlekać. Szybko podała pieskowi płyn, aby podnieść poziom cukru w jego organizmie.

Zwierzak był chudy, miał grzybicę i liczne otarcia w okolicy pyszczka.

Kiedy stan maleństwa nieco się poprawił, wszyscy zdali sobie sprawę, że piesek nie ma siły, aby ustać na swoich łapach i co chwilę się przewraca. Po dokładnych badaniach wyszło na jaw, że Petey ma niedorozwój móżdżku, który kontroluje zdolności motoryczne i odpowiada za koordynację ruchową. To dlatego tak proste czynności, jak chodzenie czy jedzenie sprawiało zwierzakowi tak wiele trudności.

Specjaliści pracowali z pieskiem każdego dnia. Zwierzak codziennie uczestniczył w zabiegach fizjoterapeutycznych, które miały na celu ułatwić mu normalne funkcjonowanie. Dzisiaj Petey jest zupełnie innym czworonogiem. Potrafi zjeść, a chodzenie nie sprawia mu większych kłopotów.

Najpiękniejszy jest w tym wszystkim fakt, że został przyjęty przez dwójkę ludzi, którzy zrobili dosłownie wszystko, aby uratować mu życie. Byli z nim w najtrudniejszych chwilach.

Petey doskonale wie, że zaoferowali mu swoje wsparcie i bezwarunkową miłość. Ta historia dowidzi, że nigdy nie należy oceniać książki po okładce. Petey być może różnił się od innych zwierzaków, ale dzisiaj jest pełnym energii, hałaśliwym i kochanym pieskiem, który uwielbia bawić się z ludźmi.

 

 

Cerebellar Hypoplasia Pup

Our puppy found in the rain came in for a check up yesterday. He is still wobbly and showing neurological signs, leading us to believe he may have cerebellar hypoplasia (often found in cats/kittens). He will remain in foster care for a few more weeks while we get him large enough for neuter, then we will work on finding him a special home!

Opublikowany przez Sacramento SPCA na 15 grudnia 2016

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Jak w 60 dni pozyskać 500 leadów
  więcej
 • więcej
  Matka na chwilę zostawiła 2latka...
  więcej
 • więcej
  9 tygodniowy owczarek niemiecki n...
  więcej
 • więcej
  Ta kotka codziennie umawia się na...
  więcej
 • więcej
  To co zrobił buldog francuski jak...
  więcej
 • więcej
  Kiedy weterynarz dotknął tego psa...
  więcej
 • więcej
  Jakiś sadysta odciął mu nos, uszy...
  więcej
 • więcej
  Kiedy ktoś dotknął tego psa ten w...
  więcej
 • więcej
  Tego cielaka zabrali do rzeźni. T...
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x