Wyrzucili psa na ulicę bo był zbyt gruby. Suczka nie mogła się ruszać i czekała ją straszliwa śmierć

Oceń:
13.10.2017 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Bezpańską suczkę znaleziono w ciężkim stanie na ulicy. Ważyła prawie 60 kg i nie poruszała się…

Gdy Olympia trafiła do schroniska, pracownikom ciężko było stwierdzić, ile zwierzę może ważyć, ponieważ nie było skali, aby dokonać właściwego pomiaru. Znaleziono ją na ulicy w Wirginii i przewieziono do schroniska Montgomery County Animal Shelter w Christiansburg w stanie Wirginia. Dopiero tam można było dojść do tego, że suczka waży… 58 kilogramów! Pies taki jak ona powinien ważyć maksymalnie 12 kg!

Schronisko jest zlokalizowane w pobliżu Regionalnego Uniwersytetu Medycyny Weterynaryjnej w Virginia-Maryland, a profesor specjalizujący się w żywieniu weterynaryjnym opracował dietę dla pieska. Spacery także z dnia na dzień stały się coraz dłuższe. Wszystko oczywiście w miarę możliwości i uwzględniając chore kolano suczki.

Dla wszystkich było jasne, że ten zwierzak potrzebuje więcej niż zwykłego schronienia. Ważne było poświęcenie mu czasu, dlatego każdemu ogromnie zależało, aby Olympia znalazła szybko dom.

Lindsay Vega, lekarz weterynarii ratunkowej z VCA Veterinary Referral Associates w Gaithersburg, podzieliła się tą historią na Facebooku, mając nadzieję, że ktoś się zainteresuje zwierzakiem.

9 miesięcy w szpitalu dla zwierząt. Tyle właśnie musiała spędzić, aby dojść do siebie. Miała akupunkturę, podwodną terapię, specjalny system ćwiczeń i operację, podczas której zajęto się jej kolanami. Te wszystkie wysiłki doprowadziły do tego, że udało jej się zrzucić prawie 5 kilogramów.

Jaka jest Olympia? Uparta, kochana, słodka i dająca się lubić. Jej opiekunowie mówią, że ma wielką osobowość i rodzina, do której trafi zyska wartościowego członka.

Gdy w końcu udało jej się zrzucić zbędnie kilogramy i doszła do dobrej kondycji, była gotowa na adopcję.

Ważne było to, aby trafiła do ludzi, którzy dopilnują jej diety i regularnie będą przychodzić na kontrole do lekarza.

Lindsay Vega przyznała, że bardzo dołowało ją szukanie domu dla tej ślicznotki, ponieważ ogromnie się do niej przywiązała. Do tego warto podkreślić, że wszyscy ją lubią i nie ma problemu z tym, aby złapać kontakt z innymi psami bądź kotami.

Vega była pewna, że w końcu Olympia znajdzie dom, dlatego chciała spędzić jeszcze z nią chwile sam na sam. Swoje psy zawiozła do rodziców, a razem z Olympią pojechała na weekendową wycieczkę na plażę w Delaware.

Chodziły po plaży, a suczka była bardziej podekscytowana osobami, które mogła pozdrowić, niż pływaniem w wodzie. Zatrzymały się w hotelu, gdzie Olympia mogła spać w łóżku. Vega jak zwykle świetnie spędziła z nią czas. Czuję się naprawdę zaszczycona, że mogłyśmy się poznać. To dla mnie wiele znaczy.

Ten dzień był dla nich ogromnie ważny. Miały szansę pożegnać się, a Vega upewniła się, że Olympia jest wspaniałym psem pełnym miłości i ogromnej radości. Oby zrozumiała to także rodzina, do której suczka trafi.

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Jak w 60 dni pozyskać 500 leadów
  więcej
 • więcej
  Tego psa przypalano papierosami i...
  więcej
 • więcej
  Psy potrafią czytać w myślach lud...
  więcej
 • więcej
  Tego psa codziennie dla pieniędzy...
  więcej
 • więcej
  Tego psa wyrzucono z policji za n...
  więcej
 • więcej
  Kiedy poznasz te konsekwencje spa...
  więcej
 • więcej
  Ta maleńka chihuahua ocaliła życi...
  więcej
 • więcej
  To co ten szczeniak golden retrie...
  więcej
 • więcej
  Kobieta oblała psa wrzącym olejem...
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x