Wyłysiała, chora i przerażona suczka siedziała w kącie. Bała się, że ludzie znów zrobią jej krzywdę.

Oceń:
08.09.2018 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

W posiadłości w Harbin w Chinach znajduje się prawie 2000 uratowanych psów. Kobieta mieszkająca w tym domu pomaga bezdomnym czworonogom oraz tym, które miały skończyć w rzeźni. Posiadłość regularnie odwiedzają pracownicy organizacji Harbin SHS i biorą pod swoje skrzydła zwierzaki w najgorszym stanie.

Ratownicy od razu zauważyli, że suczka o imieniu Harriet różniła się od innych futrzaków. Kiedy wszystkie czworonogi biegały i bawiły się, Harriet siedziała w kącie niczym posąg. Jej futro było brudne, a ona wyglądała na słabą i smutną.

Ratownicy postanowili pomóc Harriet. „Gdy odwiedziliśmy ten dom, w odległym zakątku zauważyliśmy suczkę rasy husky, która wyglądała na bardzo przestraszoną. Podeszłam do niej, a ona nawet się nie ruszyła. Nie mieliśmy pojęcia, skąd pochodzi. Nie wyglądała najlepiej.” – mówi Rachel Hinman, wolontariuszka w Harbin SHS.

Gdy Rachel i pozostali ratownicy podeszli do suczki zauważyli, że jest bardzo zaniedbana. Jej grube futro było pokryte kałem, a pod nim kryła się sama skóra i kości. Suczka była naprawdę mała i wyglądała jak miniaturka husky.

Nadszedł czas, by zabrać czworonoga do weterynarza. Ratownicy wzięli Harriet do samochodu, a ona zdała sobie sprawę, że jest bezpieczna. Usiadła na kolanach Rachel i nawet nie drgnęła.

„Patrząc na jej rozmiar myśleliśmy, że na pewno była szczeniakiem. Gdy weterynarz sprawdził jej zęby, oszacował, że ma prawdopodobnie około 8 miesięcy. Duży poziom niedożywienia musiał wpłynąć na jej wzrost.” – opowiada Rachel.

Poza niedożywieniem i złym stanem futra, Harriet nie doskwierały żadne poważne problemy zdrowotne. Zespół ostrożnie zgolił jej splątane futro, wykąpał ją, a następnie przeniósł do centrum ratunkowego, gdzie suczka miała w pełni dojść do zdrowia i odzyskać swoje siły.

„Cały czas była bardzo cichutka i posłuszna. Zajęło nam dużo czasu, aby zgolić całe jej futro, ale ona cały czas cierpliwie siedziała i ani razu nawet nie warknęła. To naprawdę mnie wzruszyło. Przeszła tak wiele, a wciąż była taka słodka i kochana.” – powiedziała Rachel.

W miarę upływu tygodni Harriet stawała się coraz zdrowsza. Dzięki szczególnej uwadze, trosce i miłości stała się też odważniejsza. W końcu przestała się bać. Suczka była gotowa na podróż swojego życia.

Mieszkająca w Kanadzie Rosee Vallee zobaczyła zdjęcie Harriet w Internecie i od razu wiedziała, że musi ją adoptować. Pod koniec lipca Harriet poleciała z wolontariuszką do San Francisco, gdzie po raz pierwszy spotkała swoją nową mamę.

„Gdy ją zobaczyłam, natychmiast wiedziałam, że będzie dla mnie wspaniałą towarzyszką. Na zdjęciu wyglądała tak smutno, a jedyne, co chciałam zrobić, to sprawić, że będzie szczęśliwa. Odkąd ją adoptowałam, zrobiłyśmy już tak wiele razem. Odwiedziłyśmy nawet Jezioro Louise w Kanadzie. Harriet jest moją księżniczką. Ona uwielbia każdego, kogo pozna.” – mówi Rosee Vallee, nowa właścicielka suczki.

W swoim domu w Kanadzie Harriet ma trzy psie siostry, z których jedna z nich również została uratowana przez organizację Harbin SHS. W ciągu kilku miesięcy Harriet przeszła od zaniedbanego czworonoga do kochanego i ważnego członka rodziny – wszystko za sprawą przemiłych ludzi.

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Jak w 60 dni pozyskać 500 leadów
  więcej
 • więcej
  11 SZPICÓW miniaturowych ZAATAKOW...
  więcej
 • więcej
  11 tygodniowy owczarek niemiecki...
  więcej
 • więcej
  Franek kundelek miał zdechnąć z g...
  więcej
 • więcej
  Wyrzuciła szczeniaki na śmietnik...
  więcej
 • więcej
  Kobieta oblała psa wrzącym olejem...
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x