Właściciel tego psa odjechał pociągiem. Pies codziennie siadał na stacji i czekał na właściciela.

Oceń:
15.11.2018 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Jedna z najpiękniejszy I najsłynniejszych historii o przyjaźni psa z człowiekiem dotyczy psa rasy Akita o imieniu Hachiko i jej właściciela, Hidesaburo Ueno. Historia psa jest do tego stopnia czczona i poważana, że nadal czuje się jego obecność w Tokio, pomimo upływu niemal 100 lat.

Ta opowieść jest wciąż żywa, ponieważ stanowi ponadczasowy przykład bezwarunkowej miłości i oddania. Hachiko urodziła się w gospodarstwie wiejskim w 1923 roku. Została zaadoptowana przez  wspaniałego człowieka - profesora rolnictwa na Uniwersytecie Tokijskim, Hidesaburo Ueno.

Każdego dnia, Ueno i Hachi szli razem na stację kolejową Shibuya, gdzie profesor żegnał się z psem i skąd odjeżdżał pociągiem do pracy. Hachiko czekała cierpliwie na stacji na powrót swojego właściciela. W trakcie oczekiwania, właściciele pobliskich sklepów i pracownicy stacji opiekowali się psem, częstując ją różnymi przysmakami.

Wszystko to trwało kilka lat, aż pewnego dnia profesor nie wrócił z pracy - wskutek krwotoku w mózgu nagle zmarł.Hachi nie wiedziała o tym i dalej czekała na właściciela. Pies nigdy nie tracił nadziei na to, że jej ukochany pan wróci. Każdego popołudnia, gdy nadchodziła pora przyjazdu pociągu, którym wracał Ueno,  Hachi pojawiała się na stacji i wypatrywała jego przybycia. Czuwała na stacji przez kolejne 10 lat, gdy 8 marca 1935 roku znaleziono ją martwą obok stacji kolejowej, gdzie zmarła z przyczyn naturalnych. Jej ciało zostało zaniesione do bagażowni, jednego z jej ulubionych miejsc, gdzie zrobiono psu ostatnie zdjęcie.

Na zdjęciu widać nie tylko Hachiko, lecz także żonę Euno, Yaeko, a także pracowników stacji kolejowej. Jeden z nich, Yoshizo Osawa, podarował tę fotografię swojej córce, która wspomina, że jej ojciec uwielbiał psy I powiedział jej, że Hachi przychodziła codziennie na stację, gdzie pracownicy dzielili się z psem swoim posiłkiem. Zwłoki Hachiko zostały zakonserwowane  i są trzymane w Japońskim Narodowym Muzeum Nauki w Tokio.

Celem upamiętnienia postaci Hachiko, wykonano figurę z brązu, umieszczoną nieopodal stacji kolejowej Shibuya. Została ona zniszczona podczas 2 wojny świaowej, jednak w 1948 roku odlano nowy pomnik w tym samym miejscu i  w dalszym ciągu się tam znajduje.

Co więcej, wejście na stację kolejową nosi nazwę “ Hachikō-guchi”, co oznacza „Wejście/Wyjście Hachiko”. Jedna z linii kolejowych również otrzymała nazwę Hachiko. 8 marca 12015, z okazji 80 rocznicy śmierci psa, odsłonięto wykonany z brązu pomnik przedstawiający Hachiko ze swoim właścicielem. Pomnik znajduje się nieopodal wydziału rolniczego Uniwersytetu Tokijskiego, gdzie pracował Ueno.

Historia Hachiko pozostaje nadal żywa i upamiętniania jako wzorcowy przykład niezrównanej lojalności, która stała się obiektem dążeń wielu ludzi.

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Maleńki chihuahua czekał na eutan...
  więcej
 • więcej
  Związał psa kablem i porzucił w l...
  więcej
 • więcej
  Gdyby nie ten pies to dziecko por...
  więcej
 • więcej
  Ktoś podpalił stodołę i żywcem sp...
  więcej
 • więcej
  Bezdomny Husky zaadaptował pudla...
  więcej
 • więcej
  Suczka ukrywała swoje szczenię, a...
  więcej
 • więcej
  Chcieli pomóc temu szczeniakowi w...
  więcej
 • więcej
  Ludzie omijali tego kota. Rzucali...
  więcej
 • więcej
  Tego pit bulla nikt nie chciał. J...
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x