Usłyszała paniczny skowyt psa. Kiedy odkryła dlaczego pies płacze była bardzo poruszona.

Oceń:
08.02.2019 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Diana Chapa usłyszała przeraźliwy pisk, więc postanowiła sprawdzić, co to. Dźwięki doprowadziły ją do starego płotu otaczającego opuszczony dom. Gdy spojrzała przez dziurę, ujrzała coś, co złamało jej serce.

Oczom kobiety ukazał się pies w przerażającym stanie. To była sama skóra i kości, a czworonóg nie miał dostępu ani do jedzenia ani do wody.

Kobieta znalazła psa w przerażającym stanie. „Ktoś musiał porzucić to biedactwo. To był okropny widok.” – przyznała Diana.

Kobieta od razu przeszła przez furtkę i złapała biednego pieska. Nadała mu imię Joshua, a następnie zwiozła do swojego domu. Tam nakarmiła czworonoga, dała mu wodę oraz sporo miłości i uwagi.

„Gdy znalazł się w moim domu, od razu odetchnął z ulgą. Był mi wdzięczny, że w końcu jest bezpieczny.” – opowiada kobieta.

Diana Chapa chciała dowiedzieć się więcej na temat przeszłości czworonoga. Porozmawiała z lokalnymi mieszkańcami i dowiedziała się, że Joshua ma około 6 lat. Jego poprzednia rodzina trzymała go na zewnątrz przez większość życia, a później zwyczajnie opuściła.

 

„Było widać, że on nawet przez jedną sekundę nie mieszkał w domu. To okropne.”

Joshua był tak chudy i niedożywiony, że pilnie potrzebował ujrzeć weterynarza. Już następnego ranka Diana zabrała go do lokalnej kliniki, w której sama pracuje jako weterynarz.

 

W gabinecie weterynaryjnym Joshua wyglądał na równie podekscytowanego co w domu Diany. To zaskakujące, ponieważ większość psów nienawidzi wizyt u lekarza.

„Przez cały czas był taki zachwycony. Dla niego wszystko jest nowe. Prawdę mówiąc nigdy wcześniej nie widziałam żadnego psa, który zachowywałby się w taki sposób u weterynarza. Joshua cieszył się, że ktoś w końcu o niego dba. On kocha każdego, kogo pozna.” – opowiada Diana.

Joshua znajduje się pod najlepszą opieką, a weterynarze robią wszystko, aby przybrał na wadze. Gdy jego stan będzie stabilny, zostanie przeniesiony do Nowego Jorku. Tam pod swoje skrzydła weźmie go fundacja Rescue Dogs Rock NYC, która umieści go w domu tymczasowym, a później znajdzie dla niego rodzinę na zawsze.

„To taki kochany piesek. On jest pełen miłości. Świetnie dogaduje się z innymi zwierzakami oraz ludźmi. Jest bardzo uroczy i zasługuje na wszystko to, co najlepsze.” – powiedziała Stacey Silverstein z Rescue Dogs Rock NYC.

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Jak w 60 dni pozyskać 500 leadów
  więcej
 • więcej
  Oddali go do schroniska. Resztę ż...
  więcej
 • więcej
  Gdy dzieci zobaczyły tego psa był...
  więcej
 • więcej
  Matka zostawiła dziecko w wózku....
  więcej
 • więcej
  Myśliwi myśleli że te szczeniaki...
  więcej
 • więcej
  Ten pies w schronisku bardzo cier...
  więcej
 • więcej
  Małpa porwała szczeniaka. To co z...
  więcej
 • więcej
  Ten doberman zmusza konia do posł...
  więcej
 • więcej
  Kiedy właściciel zajrzał do budy...
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x