Uderzyli psa kijem i uszkodzili mu mózg. Leczono go 2 miesiące. To co wydarzyło się później porusza.

Oceń:
05.05.2017 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Historia ta jest kolejnym przykładem uratowania bezdomnego psa przez organizację Animal Aid Unlimited w Indiach. W kraju tym problem bezdomnych zwierząt jest naprawdę poważny. Organizacje jak AAU pomagają zwierzętom w przetrwaniu.

Do Animal Aid Unlimited wpłynęło zgłoszenie o psie, który nie mógł się ruszać, a na głowie miał poważną, krwawiącą ranę. Ratownicy natychmiast pospieszyli na wskazane miejsce.

Odnaleźli tam sunię, kryjącą się w krzakach. Leżała nieruchomo, wyraźnie cierpiała, a na jej głowie widoczna była zakrzepła i świeża krew. Pies musiał otrzymać ciężki cios prosto w głowę. Oczy suni były otwarte, ale widać było, że nie ma ona siły się ruszać.

Ratownicy tradycyjnie owinęli psiaka kocem i zabrali z krzaków, w których się dotąd ukrywał. Na pyszczku suni zdecydowanie pojawiła się ulga i wdzięczność.

W schronisku sunia otrzymała imię Miuriel i zajęli się nią ekarze. To, że sunia nie mogła stać oraz to, jak zdezorientowana była, wskazywało na uszkodzenie mózgu. Pod biednym psiakiem po prostu uginały się nogi. Nie mógł nawet usiąść – lekarze pozwolili jej więc leżeć w spokoju.

Rana na jej głowie wyglądała naprawdę okropnie. Nikt nie wiedział, kto zranił Muriel tak potwornie. Ratownicy wiedzieli tylko jedno – chcieli pomóc psu wrócić do zdrowia i byli zdecydowani zrobić wszystko, co w ich mocy, aby tak się właśnie stało.

Rana Muriel została wiec zabandażowana. Lekarze podjęli się leczenia urazu głowy suni.

Psiak potrzebował mnóstwo wsparcia, odpoczynku i pociechy, aby móc wyzdrowieć. Pracownicy schroniska pomagali jej w jedzeniu i piciu. Po pięciu dniach psiak wciąż był mocno zdezorientowany. Jego rana wymagała częstych zmian opatrunków i zastrzyków.

Po piętnastu dniach sunia nabrała sił, jednak wciąż było jej trudno utrzymać równowagę. Często się potykała i chodziła nierówno. Terapia Muriel trwała dwa miesiące. Ratownicy nadal nie wiedzieli, czy uda się całkiem wyleczyć psinę.

Okazało się jednak, że ich wysiłki nie poszły na marne. Zobaczcie, jak Muriel wygląda dzisiaj!

Obejrzyj film

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Ten pies umierał na ciężką chorob...
  więcej
 • więcej
  Właściciel zaczął odkurzać kaczkę...
  więcej
 • więcej
  Ta kocia mama przeszła 5 razy prz...
  więcej
 • więcej
  Znaleźli w lesie suczkę z 5 szcze...
  więcej
 • więcej
  Jego pies umarł 2 tygodnie temu n...
  więcej
 • więcej
  Przywiązali psa łańcuchem i zosta...
  więcej
 • więcej
  Rodzina chciała nowego psa. To ja...
  więcej
 • więcej
  Kiedy właściciel zajrzał do budy...
  więcej
 • więcej
  Tego psa przypalano papierosami i...
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x