TYLKO U NAS! Poznaj 7 unikalnych PORAD jak wybrać i ADOPTOWAĆ PSA dla rodziny!

Oceń:
09.12.2014 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Poznaj 7 unikalnych PORAD jak wybrać i ADOPTOWAĆ PSA dla rodziny!

Czas zrobić coś dobrego! Mogę to zrobić ja, możesz Ty.. i Ty! I jeszcze Ty! Myślałaś lub myślałeś o powiększeniu swojej rodziny i adopcji psiaka? Jak to zrobić? Pokażemy to w 7 punktach! A pod punktami damy Ci kilka dobrych psich kandydatów.

Pomagaj – jeśli chcesz psa to zastanów się nad adopcją. Psiaków w schroniskach są zastępy. Adoptując jednego dajesz mu nowe życie! A poza tym kundelek adoptowany to wybór wysoce oryginalny!

Decyduj się świadomie – ja nie wyobrażam sobie życia bez psa, daje ogrom radości, zmusza do spacerów, jest członkiem rodziny.  Z drugiej strony jest to ogromna odpowiedzialność. Tak, muszę go wyprowadzać. Może się rozchorować i trzeba mu wtedy pomóc. Zobowiązanie jest na wiele wiele lat. To musisz wiedzieć. Zakładaj – jak wezmę to już nigdy nie oddam!

Wybieraj świadomie – pies musi do Ciebie i Twojej rodziny pasować. Jesteście aktywni – nie bierzcie zaspanego mikruska, bo nie nadąży. Lubicie leżeć przed telewizorem, nie bierzcie aktywisty, bo doprowadzi Was do obłędu. Macie małe mieszkanie – weźcie mniejszego psa. To Wasz pierwszy pies? Weźcie dorosłego kundelka. Takiego jest wychować dużo prościej niż szczeniaka!

Licz się z przeciwnościami – na początku może nie być różowo. Miesiąc lub dwa zejdą zanim pies zrozumie wszystkie zasady. Jeśli raz się zesusia lub coś zejżre to jeszcze nie tragedia. Skorygujecie to.

Licz się z ogromnym szczęściem – cóż, pies to rodzina. I koniec. Jest słodki, raczej nie pyskuje, nie kombinuje. Ma trochę rozumuJ I się go po prostu kocha.

Licz, że będziesz go za bardzo rozpieszczał – Jak już pokochasz, to będziesz stracony!

Zaufaj nam! – w kolejnych artykułach pokażemy Ci 7 psich kandydatów. Nie są młodzi, mają lekkie felery, ale wiemy o nich wszystko, więc dostaniesz psa z określonym charakterem i cechami. I pomożesz najbardziej potrzebującym!

Tagi:

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Psy mają swój kodeks. Poznaj 10 p...
  więcej
 • więcej
  Wrzucili kozę na pożarcie tygryso...
  więcej
 • więcej
  Kiedy zobaczysz co spotkało te dw...
  więcej
 • więcej
  Kiedy znaleźli tego głodzonego pi...
  więcej
 • więcej
  Ten pies rozpaczliwie wzywał pomo...
  więcej
 • więcej
  Szczeniaki tej porzuconej ciężarn...
  więcej
 • więcej
  Wzięli psa z ulicy mimo że pies u...
  więcej
 • więcej
  Te 5 szczeniaków matka zostawiła...
  więcej
 • więcej
  Matka na sekundę zostawiła niemow...
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x