To co pies zrobił dla rannej potrąconej suczki jest absolutnie wspaniałe. Ludzie powinni uczyć się!

Oceń:
24.08.2017 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Pełen współczucia pies nie chce opuścić swojego umierającego przyjaciela. Dowodzi, że psia lojalność jest niezniszczalna

Temu mieszkającemu w RPA golden retrieverowi o imieniu Hero udało się zamienić ulice i rynsztoki na ciepły, rodzinny dom, po tym, jak uratował życie swojemu czworonożnemu przyjacielowi. Według relacji SPCA Durban’s, która zamieszczona została na Facebooku, 18 marca zaniepokojeni mieszkańcy wezwali SPCA, po tym, jak dwa psy zostały potrącone przez pociąg.

Podczas wyjaśniania sprawy okazało się, że tylko jeden z psów został ranny. Drugi psiak, Hero, nie chciał po prostu opuścić swojego przyjaciela, który okazał się suczką. Hero dbał o jej potrzeby, zdobywał jedzenie i zanosił je suni. Kiedy inspektor Moloi ze SPCA podniósł z ziemi rannego psa, Hero szedł tuż obok nich całą drogę – niczym anioł stróż.

Niestety, towarzyszka Hero okazała się mieć bardzo poważnie uszkodzony kręgosłup i ratownicy byli zmuszeni ją uśpić – było to najbardziej humanitarne rozwiązanie.

Po tych niezwykle bohaterskich działaniach, Hero został wystawiony do adopcji. W wiadomości na stronie SPCA Durban’s czytamy:

Hero to tak niezwykły pies! Jest strasznie kochliwy i desperacko pragnie uczucia i czułości. Wprost uwielbia czochranie po brzuszku i błaga o więcej, gdy tylko przestaniesz. Jest nieco nieśmiały, ale to nie przeszkadza mu nawiązywać nowych przyjaźni. Obecnie mieszka w izolatce i jest leczony na kaszel psiarniowy. Poza tym jest zdrowy i szczęśliwy oraz gotowy na odnalezienie nowej rodziny, którą będzie mógł kochać i troszczyć się o nią.

Według portalu Independent Online, po zamieszczeniu tego postu, setki osób zgłosiły swoją chęć adopcji Hero. Szczęśliwym nowym właścicielem okazała się Shiri Connor, matka trójki dzieci. Shiri zdradziła, że to waleczne oddanie psiaka, o którym przeczytała w poście SPCA na Facebooku, skłoniło ją do tego, aby przygarnąć go do siebie. Po tym, jak pies przyśnił się jej w nocy, następnego dnia zadecydowała, że musi poznać Hero.

Gdy odwoziłam trójkę moich dzieci do szkoły, powiedziałam im, że muszę poznać psa, którego historia naprawdę mnie dotknęła. Historia ta była smutna i piękna jednocześnie. To był taki wyjątkowy moment. Był dokładnie taki, jak sobie wyobrażałam. Będzie świetnie pasował do naszej rodziny.

Ten psiak przeszedł naprawdę traumatyczna historię i nie udało mu się uratować przyjaciela, na którym mu tak zależało. Miał chociaż o tyle szczęście, że odnalazł swój stały dom u nowej właścicielki, Shiri Connor.

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Jak w 60 dni pozyskać 500 leadów
  więcej
 • więcej
  Matka na chwilę zostawiła 2latka...
  więcej
 • więcej
  Zobacz najszczęśliwszego PSA na ś...
  więcej
 • więcej
  Podrzucili kotce małe kłujące jeż...
  więcej
 • więcej
  Ktoś podjechał pod las i wyrzucił...
  więcej
 • więcej
  Kot porwał psa. Nie uwierzycie co...
  więcej
 • więcej
  9 tygodniowy owczarek niemiecki n...
  więcej
 • więcej
  Mały kotek strzelił w pysk ogromn...
  więcej
 • więcej
  W Bułgarii znaleźli zielonego kot...
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x