Ten szczeniak miał być prezentem na święta. To co z nim zrobili następnego dnia jest przykre…

Oceń:
23.12.2017 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Wielu ludzi uważa, że szczeniak to świetny prezent na święta. Rzeczywistość jest zupełnie inna

Podczas Świąt Bożego Narodzenia każdy z nas chce sprawić przyjemność swoim bliskim i wręczyć im prezent, o którym zawsze marzyli. Wiele ludzi postanawia podarować bliskiej osobie owiniętego w kokardkę szczeniaka. W rzeczywistości pies jako prezent pod choinkę to zły pomysł. Dlaczego? Wszystkiego dowiesz się poniżej.

Posiadanie psa to przede wszystkim ogromna odpowiedzialność. Nigdy nie masz pewności, czy obdarowana przez ciebie osoba jest w stanie udźwignąć wszystkie obowiązki związane z posiadaniem czworonoga. Pies to żywa istota, która potrzebuje ciepła, czasu oraz dużo poświęconej uwagi.

Twoje dzieci marzą o psie? Zanim im go sprawisz pamiętaj, że najprawdopodobniej cała opieka nad zwierzęciem spadnie właśnie na ciebie. Nawet jeśli dziecko należy do bardzo systematycznych i obowiązkowych, musisz liczyć się z tym, że twoja pociecha nie zawsze będzie w stanie spełnić wszystkie obowiązki związane z posiadaniem czworonoga. Gdy realistycznie popatrzysz na to, ile czasu twoje dziecko spędza poza domem, może się okazać, że co najmniej jedną trzecią opieki nad zwierzakiem przejmiesz ty.

Czworonóg to obowiązek na całe jego życie. Wiąże się z nim każdy wyjazd – kiedy wyjedziesz na wakacje, będziesz musiał zapewnić psu odpowiednią opiekę lub zabrać go ze sobą. Posiadanie czworonoga to bardzo odpowiedzialna decyzja.

Niestety wiele takich świątecznych “prezentów” kończy na ulicy, w schronisku lub zwyczajnie przywiązane do drzewa.

Pamiętaj – pies to żywa istota, która odczuwa tak samo jak my. Nie jest zabawką, którą można wyrzucić, kiedy się znudzi. Posiadanie psa musi być odpowiedzialną i świadomą decyzją!

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

  • więcej
    Histeryczna reakcja psa kiedy po...
    więcej
  • więcej
    Poznaj najgroźniejsze zwierzę świ...
    więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x