Temu psu ktoś celowo podpalił plecy. Jego skóra spłonęła a on wciąż ufa i kocha ludzi. Wzruszające!

Oceń:
14.09.2016 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Na całych plecach Wentwortha rozciągają się głębokie, poważne poparzenia. Są to rany spowodowane chemikaliami. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ktoś okaleczył psa celowo i z rozmysłem – takiego przekonania jest personel w Austin Pets Alive!, ośrodka, który nie usypia zwierząt i specjalizuje się w bardzo poważnych i trudnych przypadkach medycznych, wymagających specjalistycznego leczenia.

„To sprawia, że obecne radosne nastawienie do życia Wentwortha jest jeszcze bardziej niesamowite”, twierdzi rzecznik ośrodka Lisa Maxwell. „Jest bardzo szczęśliwym psiakiem, pomimo wszystkiego, co go spotkało”.

Ponieważ skóra na plecach psa została doszczętnie spalona, Wentworth znajduje się teraz pod bardzo intensywną opieką. Trzy razy dziennie jego opiekunowie stosują na nim hydroterapię. Jest cały czas owinięty specjalnymi bandażami, a także smarowany maściami i pokrywany okładami. Przyjmuje leki przeciwbólowe i antybiotyki. (Austin Pets Alive! prosi o finansową pomoc w leczeniu psa tymi wszystkimi specjalistycznymi terapiami).

Tak dobrze znosi ten cały ból i to zamieszanie wokół niego, że pracownicy ośrodka sądzą, iż psiak mógł być czyimś zwierzęciem domowym na jakimś etapie swojego życia – być może kiedyś był kochany i nauczony ufać ludziom.

“To jest właśnie najsmutniejsze. Być może był czyimś ukochanym zwierzakiem, a później przydarzył mu się ten wypadek. Nie wiemy jednak, kto to zrobił i czemu jego ewentualna rodzina nie szuka Wentworta”, mówi Lisa.

Na wypadek gdyby jego poprzedni właściciele się nie znaleźli, pracownicy Austin Pets Alive! Szukają teraz kogoś, kto mógłby zapewnić Wentworthowi tymczasowy dom zastępczy, zanim rany psa całkiem się zagoją i zanim bedzie gotowy dzielić szczęśliwe, w pełni zdrowe życie już z nową rodziną.

„Jego rany są tak dramatyczne, że niektórzy mogliby pewnie pomyśleć, że najbardziej humanitarnym pomysłem, byłoby jego uśpienie. Jednak gdyby go poobserbowali i zobaczyli, jak wspaniale bawi się z ludźmi, zrozumieliby, że ten pies ma ogromny apetyt na życie”, mówi Lisa. „Wentworth jest uroczym i szczęśliwym psiakiem, któremu wyrządzono okropną krzywdę. Jednak to nie zraziło go ani do życia, ani do ludzi”.

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Kiedy właściciel wypowie magiczne...
  więcej
 • więcej
  Matka na chwilę zostawiła dziecko...
  więcej
 • więcej
  Ta suczka płakała po odzyskaniu s...
  więcej
 • więcej
  Wszyscy przeganiali tego porzucon...
  więcej
 • więcej
  Przebrali jamniki za hot dogi i o...
  więcej
 • więcej
  Szczeniaki tej porzuconej ciężarn...
  więcej
 • więcej
  To jakiego okrucieństwa doświadcz...
  więcej
 • więcej
  Kiedy do klatki tygrysa wpuszczon...
  więcej
 • więcej
  Ten byk został skazany na śmierć....
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x