Tego szczeniaka wyrzucili z samochodu przy 80km/h. Był cały poobijany i połamany. Musiał walczyć

Oceń:
25.09.2017 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Ktoś wyrzucił tego psa z pędzącego pickupa. Działo się to w Anderson County, w stanie Karolina Południowa. Znaleźli go wolontariusze, podnieśli – zakurzonego i poranionego biedaka – z pobocza drogi i… już niebawem pies znalazł kochającą panią i nowy dom!

Nie można winić Callie za to, że zajmie jej sporo czasu odzyskanie swego dawnego blasku. Ktoś wyrządził jej nieopisaną krzywdę!

- Przesłano mi jej zdjęcie, abym ją odebrała -  mówi założycielka BoxerButts&OtherMutts, Heidi Schermerhorn-Wagner. - Jednak pomimo tego, że świadek widział ją wyrzucaną z samochodu jak jakiś odpad, musiała zostać w schronisku przez pięć dni.

W tamtym momencie Callie - z niechcianej – zmieniła się w centrum świata pani Schermerhorn-Wagner. Jedyne, co pozostało jej wybawicielowi, to czekać aż ciało psa zregeneruje się.

A było na co czekać: Callie miała kilka poważnych infekcji skóry;  jej ciało było poharatane  licznymi, głębokimi ranami. - Nasz weterynarz powiedział, że nigdy nie widział zwierzęcia w tak opłakanym stanie i że był to najgorszy przypadek świerzbu, z jakim się zetknął - mówi Schermerhorn-Wagner.  - Była tak bardzo chuda… O wiele za chuda niż być powinna i sprawiała ciągłe wrażenie ogromnie przytłoczonej, jakby kompletnie złamanej na duchu.

Od samego początku psiak wydawał się być boleśnie świadom swojej opłakanej kondycji; -  Najpierw nie robiła nic oprócz zwijania się w kulkę. Cały czas się trzęsła. Nawet jeśli się ją trzymało na rękach, nie chciała na ciebie w ogóle spojrzeć.

Teraz Callie uczy się,  jak po prostu być beztroskim, uroczym szczeniaczkiem. Wręcz uwielbia zabawki!  Teraz, kiedy potrafi już chodzić bez odczuwania bólu, jest zdolna do biegania -  i chętnie z tej umiejętności korzysta!

Doprawdy: trudno oprzeć się wrażeniu, że uczucie bycia kochanym jest najlepszym lekarstwem.

 A co z dawnym blaskiem futerka psiaczka? Na szczęście powoli powraca, kawałek miękkiego futra po kawałku.

No cóż: miną jeszcze co najmniej cztery miesiące, zanim Callie będzie w pełni gotowa do adopcji. Potrzebuje wciąż czasu na rekonwalescencję. Ale…

- Kiedy już jednak będzie gotowa, stanie się ogromnym błogosławieństwem dla jakiejś szczęśliwej rodziny.

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Piękne fotki
  więcej
 • więcej
  Mężczyzna obawiał się że pit bull...
  więcej
 • więcej
  Właścicielka przez 8 miesięcy rob...
  więcej
 • więcej
  Kochamy Zwierzaki
  więcej
 • więcej
  Chcieli się pozbyć szczeniaka. Wy...
  więcej
 • więcej
  To co robi ten ocalony lis kiedy...
  więcej
 • więcej
  Matka porzuciła chorego Jelonka....
  więcej
 • więcej
  Pies znalazł porzuconego noworodk...
  więcej
 • więcej
  Potrącił psa i uciekł. Psi przyja...
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x