Tego szczeniaka wraz z suczką wyrzucili na wysypisko śmieci. Tam ludzie pozbywają niechcianych psów

Oceń:
11.03.2017 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

W tym tygodniu Judy Obregon, znana w okolicy jako “Psia Pani”, wybrała się na spacer do Echo Lake Park w Fort Worth, w stanie Teksas. Miejsce cieszy się niechlubną sławą przez to, że są tam wyrzucane niechciane przez właścicieli psy.

W spacerze towarzyszyła jej pisarka, która zainteresował się działalnością Judy Obregon i chciała spędzić z nią ten dzień.

“Byłam w trakcie wywiadu z lokalną pisarką, gdy nagle powiedziała: ‘O Boże, chyba coś usłyszałam’. Zbliżyłam się w kierunku sterty śmieci, gdzie ludzie zazwyczaj wyrzucają psy” – powiedziała Obregon.

W pobliżu zgniło co najmniej jedno ciało, a smród rozkładu wypełniał powietrze w całej okolicy.

Nagle ze sterty wyłoniła się samica pitbulla z nabrzmiałymi sutkami.

“Wyszła, dopiero gdy mnie zobaczyła. Uklęknęłam, a ona podeszła do mnie i zaczęła mnie lizać. Czułam na sobie zapach śmierci i smieci, ale nie chciałam jej odepchąć” – opowiada Judy.

Suczka ewidentnie była karmiącą matką, więc Judy i pisarka zaczęły rozglądać się po okolicy w poszukiwaniu szczeniąt „Nie sądziłyśmy, że jakieś znajdziemy, ponieważ ludzie wyrzucają tutaj wiele psów służących do rozpłodu.” Zabrały do ze sobą do samochodu wychudzonego i wygłodniałego psa, a następnie pojechały z nią do weterynarza. W ostatniej chwili zauważyły jednak, że coś rusza się w rowie za nimi, niemal jedną przecznicę dalej od miejsca, gdzie znalazły suczkę. „Wysiadłam z samochodu i pobiegłam w tamtym kierunku. Leżał tam szczeniak, który niewątpliwie należał do znalezionej mamy. Wzięłam go natychmiast na ręce i pobiegał z nim do jego matki.”

Ona natychmiast rozponała swoje dziecko, zaczęła je lizać, a ja się rozpłakałam.” – relacjonuje Judy.

Obregon zawiozła szczeniaka z mamą do fachowców z klinki weterynaryjnej „V.E.T. Care Hospital and Pet Resort na południu Fort Worth. Gdy oczekiwali na przyjęcie zwierząt do kliniki, mama wraz ze swoim szczeniakiem zwinęli się razem w kłębek na tylnym siedzeniu samochodu Judy.

Gdy Obregon odwróciła się w ich kierunku zobaczyła, że wycieńczona niemal natychmiast zapadł w sen.

Mama, której Obregon dała na imię Nadzieja, była w bardzo kiepskim stanie.

Weterynarze odkryli, że oprócz wycieńczenia, Nadzieja miała w także w organizmie nicienia, a także dwie szramy na pysku. Najgorsze było to, że psu zostały tylko dwa zęby, które w dodatku były celowo przypiłowane.

“To sugerowało, że Nadzieja mogła być wykorzystywana jako pies-przynęta” – mówi Judy.

Psy-przynęty to psy wykorzystywane jako worki treningowe dla walczących psów. „Być może spiłowali jej zęby, żeby nie mogła gryźć ludzi, którzy zmuszali ją do rozmnażania. Nie wiemy nic na pewno.”

“Zobaczcie, jaka jest słodka, po tym wszystkim co jej zrobili” – mówi Obregon.

Oba psy dochodzą teraz do siebie u rodziny zastępczej. „Z pewnością pozwolili im mieszkać razem do czasu, aż w pełni wyzdrowieją i będą gotowe do adopcji” – powiedziała Judy.

Obregon nadała szczeniakowi imię Przyszłość.

 „Nie powinno się oceniać pit bulii przez to, czym są. Są bardzo często brutalnie wykorzystywane, a wielu ludzi ocenia je w sposób niesprawiedliwy. Dlatego właśnie nadaliśmy szczeniakowi imię Przyszłość – jako czas, w którym ludzie zmienią swój sposób myślenia na temat takich psów jak on.

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Kiedy właściciel wypowie magiczne...
  więcej
 • więcej
  Matka na chwilę zostawiła dziecko...
  więcej
 • więcej
  Ta suczka płakała po odzyskaniu s...
  więcej
 • więcej
  Wszyscy przeganiali tego porzucon...
  więcej
 • więcej
  Przebrali jamniki za hot dogi i o...
  więcej
 • więcej
  Szczeniaki tej porzuconej ciężarn...
  więcej
 • więcej
  To jakiego okrucieństwa doświadcz...
  więcej
 • więcej
  Kiedy do klatki tygrysa wpuszczon...
  więcej
 • więcej
  Ten byk został skazany na śmierć....
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x