Tego psa porwano. Uwięziono na łańcuchu. Miał być mięsem armatnim w psich walkach. Płaczę!

Oceń:
10.03.2017 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Pies, który został skradziony właścicielom, wrócił do swojej rodziny po tym, jak policja znalazła go podczas nalotu na arenę nielegalnych walk kogutów w hrabstwie Marlboro, w Południowej Karolinie.

W akcję, która odbyła się 29 marca 2015 i  podczas której uratowano 150 kogutów oraz aresztowano 27 osób, zaangażowana była grupa ratownicza „Carolina Waterfowl Rescue”. Wśród uratowanych ptaków znaleziono jednego wygłodzonego pitbulla przypiętego łańcuchem na zewnątrz budynku. Obok budy tej, jak się później okazało, suki, znaleziono również jej 10 nowo narodzonych szczeniaków.

Gdy Northram i April Morris obejrzeli w telewizji relację z tej akcji ratunkowej  zdali sobie sprawę, że to był ich pitbull – Nina, która została porwana z ich podwórka w grudniu 2013 roku.

Tamtej pamiętnej nocy, właściciele wypuścili suczkę na podwórko, żeby mogła załatwić swoje potrzeby i poszli napić się herbaty. Gdy wrócili po kilku minutach, Niny już tam nie było. Para szukała swojego pupila ponad rok, publikując posty na Facebooku czy  rozwieszając plakaty, co jednak nie przyniosło żadnych efektów.

W trakcie akcji ratunkowej wolontariuszka Amie przytuliła Ninę. Ten moment uchwycono na nagraniu wideo. Działacze grupy napisali później: To prawdpodobnie pierwszy gest dobroci wykonany w stosunku do tego psa od dawna. Nie była też od dłuższego czasu karmiona, co łatwo stwierdzić na podstawie jej stanu”.

Działacze obrońców praw zwierząt “Marlboro County Humane Society” przybyli na miejsce zdarzenia i zabrali Ninę, która niedługo później wróciła do swoich właścicieli.

 

Reunited with her family after 1 and 1/2 years of abuse, neglect and starvation from the stupid idiotic people who stole this loving beautiful pitt bull nina. thats one happy ending for her and her new pups who got rescued! Michelle Neufeld Montak, Melanie Mooreside, Kenny Schipman Hinson, Tricia Winn Harrison, Angela Coleman Weaver, Sandra Matthews, Jennifer Hyduke, Stephanie Gurley Jones, Joshua Cohoon, Kathy Rogers

Opublikowany przez Alyssa Bailey White na 31 marca 2015

Teraz Nina i jej szczeniaczki znajdują się w domu. Chociaż mama jest bardzo słaba, jej rodzina nie posiada się z zachwytu, że w ogóle przeżyła. „To dla nas niewiarygodne. To cud, że do nas wróciła” – mówi April Morris.

April podzieliła się także swoimi pomysłami I planami wobec Niny, jako że teraz jest już bezpieczna w domu:

“Nina nigdy nie była przywiązana łańcuchem. Została wychowana w domu, jako jedno z naszych dzieci. Gdy zniknęła, miała tylko 1,5 roku, więc wtedy nie wiedziałam, czy chcę, żeby miała szczeniaki. Nie chciałam, żeby zmienił się jej charakter. Nina miała obrożę ze swoim imieniem. Przez cały ten czas szukaliśmy jej z pomocą naszej rodziny i przyjaciół. Teraz Ninie zostanie wszczepiony mikroczip i otrzyma pełną opiekę medyczną. Szczeniaczki trafią do agencji zajmującej się adopcją psów, za zastrzeżeniem, że będą bardzo dobrze traktowane i nigdy nie przydarzy im się historia podobna do tego, co przeszła Nina. Psia mama natomiast została wysterylizowana.  Nie wiem jak dziękować ekipie ratunkowej i Bogu za odnalezienie naszego psa. Dziękujemy Jennifer Hyduke, Kapitanowi Billy’emu Cheeks, naszej rodzinie i przyjaciołom. Nina jest teraz w domu i zachowuje się, jakby nigdy go nie opuściła. Znów śpi w nogach naszego łóżka, razem ze swoimi dziećmi. Jeśli chce wyjść na zewnątrz, to idziemy razem z nią. Nauczyliśmy się, że jedna krótka wycieczka może skończyć się niesamowitą tragedią. Chce was wszystkim podziękować, szczególne pani Starling i jej mężowi, dziekuję, dziekuję!”

Rodzina planuje zająć się szczeniakami do czasu, aż będą gotowe do adopcji, a działacze organizacji „Marlboro County Humane Society” twierdzą, że już znaleźli domy dla małych piesków.

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Kiedy właściciel wypowie magiczne...
  więcej
 • więcej
  Matka na chwilę zostawiła dziecko...
  więcej
 • więcej
  Ta suczka płakała po odzyskaniu s...
  więcej
 • więcej
  Wszyscy przeganiali tego porzucon...
  więcej
 • więcej
  Przebrali jamniki za hot dogi i o...
  więcej
 • więcej
  Szczeniaki tej porzuconej ciężarn...
  więcej
 • więcej
  To jakiego okrucieństwa doświadcz...
  więcej
 • więcej
  Kiedy do klatki tygrysa wpuszczon...
  więcej
 • więcej
  Ten byk został skazany na śmierć....
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x