Tego owczarka w środku nocy brutalnie zapakowano i wyrzucono w schronisku. Pies płakał.

Oceń:
19.05.2017 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Niezwykła historia tego owczarka poruszyła tysiące ludzi na całym świecie. Jej przesłanie jest proste i naprawdę ważne – zawsze powinniśmy doceniać miłość i oddanie, jakimi darzą nas nasze zwierzęta.

Pewna rodzina postanowiła przygarnąć psa ze schroniska. Zwierzę szybko stało się ważną częścią rodziny, a zabawy z dziećmi były dla niego prawdziwą przyjemnością.

Pies był inteligentny i szybko się uczył, z łatwością przyswoił wiele sztuczek. Robił wszystko, by jego właściciele byli z niego zadowoleni. Sprawiał im radość samą swą obecnością.

Kilku tygodni później jego zachowanie stało się nieco dziwne. Każdej nocy, gdy rodzina spała, pies siadał naprzeciw drzwi sypialni i swoimi brązowymi oczami wpatrywał się w śpiących domowników. Sam nigdy nie zasypiał. Każdego ranka, w tym samym miejscu witał wstających właścicieli.

Rodzina nie potrafiła zrozumieć jego dziwnego zachowania i coraz bardziej martwiła się o czworonożnego przyjaciela.

Zastanawiali się czy pies nie jest chory i by rozwiać wątpliwości, zabrali go na badania do weterynarza. Lekarz nie wykrył nic niepokojącego. Orzekł, że pies jest w świetnej kondycji i nic mu nie dolega.

Zdesperowani właściciele postanowili zwrócić się do schroniska, z którego pies został adoptowany. Przepytali cały personel w nadziei, że któryś z pracowników będzie w stanie wyjaśnić przyczynę dziwnego zachowania pupila.

To, czego się dowiedzieli, złamało im serca.

Okazało się, że poprzednia właścicielka psa oddała go do schroniska w środku nocy, gdy ten głęboko spał. Nie miał szansy, by się z nią pożegnać, w jednej chwili stracił swój dom i wszystko, co znał. Obudził się w obcym, przerażającym miejscu. Strachu, który musiał odczuwać, nie życzymy największemu wrogowi.

Gdy wreszcie znalazł nowy dom, z obawy przed ponownym porzuceniem, bał się w nocy zamknąć oczy. Nie chciał ryzykować, że po raz kolejny utraci swą rodzinę. Dotychczasowe traumatyczne doświadczenia stały się przyczyną przygnębienia i bezsennych nocy.

Gdy właściciele usłyszeli smutną historię swojego pupila, nie mogli ukryć łez. Postanowili zrobić wszystko, by pies poczuł się bezpiecznie i odzyskał pewność siebie.

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Piękne fotki
  więcej
 • więcej
  Kochamy Zwierzaki
  więcej
 • więcej
  psy
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x