Tego małego słodkiego pit bulla przywiązano i ciągnięto za ciężarówką. To co przeżył pies jest

Oceń:
15.09.2016 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Sześciomiesięczny szczeniak, mieszaniec rasy pitt bull, został przywiązany do ciężarówki, a potem ciągnięty za nią, teraz otrzymał nowe – i bardzo pasujące – imię.

W rozmowie z Banor Daily News, Stacey Coventry, dyrektor ds. public relations w ośrodku Bangor Humane Society mieszczącym się w Main, powiedziała:

Nazwaliśmy go Phoenix... Jest niezaprzeczalnie bardzo wytrzymały. Jego rany powstały wskutek otarcia skóry o betonową jezdnię i były pełne drogowego pyłu, więc pomyśleliśmy, że imię Phoenix będzie dobrze podkreślało, że ten pies dosłownie powstał z popiołu.

Śledztwo przeciwko byłemu właścicielowi Phoeniksa, Matthew Mayhew, rozpoczęło się w momencie, kiedy jeden z policjantów zobaczył psa uwiązanego do ciężarówki i ciągnionego za nią. Mayhew zabrał szczeniaka do lokalnego pogotowia weterynaryjnego, gdzie obrażenia psa zostały opatrzone, a następnie właściciel zabrał czworonoga z powrotem do domu.

Kiedy policja zapukała do drzwi Mayhew, aby obejrzeć rany Phoeniksa, w domu mężczyzny znaleziono nielegalne narkotyki oraz akcesoria zwiazane z narkotykami. Mayhew został aresztowany i dobrowolnie oddał Phoeniksa w ręce funkcjonariuszy.

Teraz Phoenix przechodzi rehabilitację w Bangor Humane Society. Z powodu ciągnięcia za ciężarówką, na jego klatce piersiowej wystepują liczne zadrapania i siniaki. Incydent ten pozbawił Phoeniksa także poduszek na łapach, więc wszystkie cztery łapy ma teraz grubo zabandażowane, aby wspomóc leczenie.

Pomimo, że pies tyle wycierpiał – zwłaszcza w tak młodym wieku – Phoenix wszystkich dookoła siebie obdarowuje miłością. Coventry mówi:

Jest naprawdę bardzo słodki i czuły, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, co mu się przydarzyło

Jason Moffitt, dyrektor Brewer Public Safety niemalże powótrzył jej sentymentalne słowa: „Od pierwszego moment bardzo zależy nam na tym psie”.

Jak często się dzieje w takich przypadkach, gdy sprawa jest odpowiednio nagłośniona, a zwierzę zmierzyło się z okropnym okrucieństwem, wiele osób oraz organizacji zajmujących się ratowaniem zwierząt okazało duże zainteresowanie Phoeniksem i chciało go przygarnąć do siebie. Moffitt opowiada:

Wszyscy chcą adoptować tego psa. Zostaliśmy zalani falą telefonów w tej sprawie. 

Jednak wnioski o adopcję Phoeniksa nie są jeszcze akceptowane. Coventry wyjasniła, że Bangor Humane Society za priorytet uznaje wyleczenie psa, zapewnienie mu bezpieczeństwa, komfortu, miłości i odpowiedniej opieki, aby mógł w spokoju zdrowieć.

Zapewniwszy psu to wszystko, kiedy Phoenix będzie już całkowicie zdrowy, będzie mógł zostać zabrany do nowego domu, gdzie nowa rodzina będzie go kochać i dbać o niego. Moffitt oświadczył, że wraz z pracownikami Kontroli nad Zwierzętami ośrodek będzie chciał znaleźć najlepszy dom, którego właściciele zostaną uprzednio prawidłowo zweryfikowani.

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Piękne fotki
  więcej
 • więcej
  Ten pies mieszka od 6 lat na cmen...
  więcej
 • więcej
  Mężczyźni wybrali się na ryby i z...
  więcej
 • więcej
  Kochamy Zwierzaki
  więcej
 • więcej
  Ten pies nabroił. To co zrobił ab...
  więcej
 • więcej
  Właściciel zabronił kotu wchodzić...
  więcej
 • więcej
  Kobieta powiedziała do Chihuahua...
  więcej
 • więcej
  Chcieli adoptować małą chihuahua...
  więcej
 • więcej
  Koty i psy nie dawały młodej parz...
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x