Tego kotka i pieska przywiązali do słupa pod schroniskiem i odjechali. Ich stan był koszmarny.

Oceń:
23.09.2017 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Pracownicy ośrodka Shenandoah Valley Animal Services Center w końcu odetchnęli z ulgą na wieść, że szczeniak Lil Nugget oraz jej kocia kumpela Chicky zamieszkały w kochającym domu zastępczym.

Częściowo dlatego, ponieważ to daje maluchom szansę na odzyskanie zdrowia i sił, zanim trafią do adopcji.

Ale częściowo również dlatego, że „nie mogliśmy nic zrobić, gdy one były z nami”, mówi dyrektor schroniska Lindsey Huffman. „Są najsłodszymi stworzeniami, jakie kiedykolwiek widziałam!”.

Ta dwójka maluchów wylądowała w schronisku w Virginii oddzielnie, ale tego samego dnia – 3 października.  Kociątko Chicky zostało odnalezione jako bezdomne stworzenie, które jednak na całe szczęście było całkiem zdrowe. Ze szczeniakiem było zupełnie inaczej. Sunię przywiózł do schroniska wczesnym rankiem pewien mężczyzna we łzach, łkając, że „sunia umiera i potrzebuje pomocy”, powiedziała Huffman.

Nugget była nieprzytomna; poziom cukru w jej krwi i temperatura były zbyt niskie, by w ogóle je zarejestrować. Nawet po podaniu jej płynów i innych medykamentów, przez najbliższe kilka godzin w ogóle nie podnosiła głowy ani nie otwierała oczu.

Jeden z pracowników schroniska zabrał Nugget do domu, aby mieć na nią oko przez noc – i faktycznie obserwował ją całą noc, ponieważ wraz z poprawą zdrowia, szczeniak domagał się stałej uwagi i uczucia. Tak samo było przez kolejny dzień i kolejną noc. Była “jęcząca i smutna dopóki ktoś nie wziął jej na ręce i nie nosił cały czas”, mówi Huffman. „W zatłoczonym schronisku było to niemożliwe”.

W tym czasie Chicky, również cierpiała na samotność w swojej klatce. Zmęczeni pracownicy schroniska wpadli na pomysł, aby zaradzić dwój problemom jednym rozwiązaniem.

“Natychmiast zaczęły się wzajemnie obwąchiwać, a później bawić”, mówi Huffman. „Były wprost stworzone dla siebie!”.

I od tamtej chwili już tak pozostało. Teraz trafiły do domu zastępczego zapewnionego przez schroniskową panią weterynarz, Leti Hansen – według której nie jest wielką niespodzianką fakt, że także w domu zastępczym dziewczynki pozostają najlepszymi przyjaciółkami i są ”po prostu cudowne”.

W ciągu kolejnych kilku tygodni Nugget i Chicky będą gotowe do adopcji. Schronisko przyjmuje już aplikacje od chętnych do adoptowania tych słodziaków.

Mogą być adoptowane również poza stan, ale warunkiem adopcji jest, że zwierzaki muszą pozostać razem.

Huffman nie sądzi, aby były jakieś problemy ze znalezieniem wspaniałego domu dla tych maluchów, ponieważ nawet najzimniejsi ludzie „natychmiast się w nich zakochują. Byłoby naprawdę wspaniale, gdyby wszystkie schroniskowe zwierzęta tak łatwo znajdywały stałe domy!

Jest naprawdę niezwykłe nie tylko to, że ta parka jest taka niesamowicie słodka we dwójkę, ale również to, że te maluchy nawzajem uratowały sobie życie.

Huffman uważa, że bez Chicky byłoby niezwykle trudno znaleźć dom zastępczy dla Nugget, ponieważ potrzebuje ona aż tyle uwagi. Natomiast koty takie, jak Chicky również nie mają zbyt wielkich szans w schronisku, kiedy żyją w pojedynkę.

„Gdyby była sama, stałaby się jeszcze jednym z wielu pasiastych kociaków, które są z nami całe miesiące, zanim znajdą rodzinę”, powiedziała Huffman. „Miała dużo szczęścia, że została przyjaciółką uroczego szczeniaka”.

Zobacz jak wygladają teraz

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Piękne fotki
  więcej
 • więcej
  2 letnia dziewczynka chciała zbad...
  więcej
 • więcej
  Maleńki chihuahua czekał na eutan...
  więcej
 • więcej
  Kochamy Zwierzaki
  więcej
 • więcej
  Potrącili psa i złamali mu kręgos...
  więcej
 • więcej
  Schronisko chciało uśpić psią mam...
  więcej
 • więcej
  Ten ślepy szczeniak czekał w schr...
  więcej
 • więcej
  Ludzie bali się pogryzienia przez...
  więcej
 • więcej
  psy
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x