Te szczeniaki miały zostać uśpione. Znaleziono je na mrozie. Były w tak złym stanie że nie chciano

Oceń:
11.01.2018 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Gdy niektórzy kończyli przygotowania przed świętami, inni, tacy jak Tessa Lee, która pracuje w schronisku, ratowali szczenięta przed śmiercią.

Tessa, która pracuje Whitecourt Homeless Animal Rescue Foundation (WHARF) w Edmonton, w Albercie, w Kanadzie, 23 grudnia odebrała telefon dotyczący pięciu szczeniąt, które mogły umrzeć.

”Skontaktowano się z nami w sprawie pięciu szczeniąt na prywatnej posesji, 45 minut na zachód od Edmonton. Szczenięta były wygłodzone i odwodnione,” .

Biorąc pod uwagę panujące zimno, Tessa nie musiała długo myśleć, nim pojechała im pomóc. Gdy przyjechała na miejsce udało jej się odebrać zwierzęta, ale ich stan był tak zły, że bała się, iż nie przetrwają nocy. ”Oceniłam, jak bardzo są odwodniony, umieściłam je w ciepłym miejscu i podałam dożylnie glukozę. Podałam im też syrop klonowy, aby zwiększyć poziom cukru i powoli, co dwie godziny, karmiłam je owsianką dla psów za pomocą strzykawek.”

Gdy rodzina Tessy miała siadać do stołu, ona musiała im powiedzieć, że nie spędzi z nimi Wigilii. Oni byli wyrozumiali, gdy wyjaśniła sytuację.

24 godziny później, cztery z pięciu szczeniąt wydawały się mieć lepiej. Jedna z suczek, którą nazwała Ruby ze względu na rudawe futro, nie radziła sobie tak dobrze, jak rodzeństwo. Młoda kobieta opiekowała się maluchami, licząc na cud. Nie mogła zrobić nic więcej.

Był pierwszy dzień świąt, gdy małej Ruby udało się na chwilę stanąć na własnych łapkach. ”Wesołych świąt! Pojawiła się zmiana,” Tessa napisała na stronie schroniska. „Ten szczeniak nie był wczoraj w stanie się podnieść. Dzisiaj pije wodę i sama je.”

Wiele osób wspierało szczenięta, a zwłaszcza Ruby. Tessa i inni pracownicy schroniska dalej monitorowali zwierzaki, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby upewnić się, że do siebie dojdą. Wszyscy mają nadzieję, że ich stan będzie się polepszał i od lutego będą gotowe do adopcji.

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Żona przyłapała męża z PSEM. To c...
  więcej
 • więcej
  Ten husky znalazł maleńkiego umie...
  więcej
 • więcej
  Umierający szczeniak przez tydzie...
  więcej
 • więcej
  Dla zabawy zafarbowali kota na fi...
  więcej
 • więcej
  Kobieta wzięła na ręce szczeniaka...
  więcej
 • więcej
  Szczeniak owczarka niemieckiego r...
  więcej
 • więcej
  Wyciągnęli zwęglonego kotka. Jego...
  więcej
 • więcej
  Ten kotek próbował zasnąć ale to...
  więcej
 • więcej
  Matka na chwilę zostawiła dziecko...
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x