Tę ciężarną suczkę tuż po urodzeniu szczeniaków brutalnie porzucono w drodze do marketu

Oceń:
02.11.2017 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Dla psa, który większość swojego życia spędził w zamknięciu, bycie przywiązanym w centrum nowojorskiego metra w trakcie godzin szczytu jest przerażającym doświadczeniem!

Setki ludzi przechodziły obok tego psa, nie zawracając sobie zupełnie nim głowy, spiesząc się na swój pociąg. Przywiązany zwierzak wciąż miał na sobie kolczatkę; obok leżał worek na śmieci, który najwyrazniej miał służyć jej za łóżko!

- Ten pies pozostawał tam opuszczony przez co najmniej godzinę i nikt nie dzwonił ani po policję ani po ratowników -  twierdzi Marisa Grimshaw z Mr. Bones&Co. - Możemy tylko przypuszczać, ile osób zignorowało los psiaka. Jestem przekonana, że przechodzący obok ludzie na pewno nie uznali tego za normalną sytuację, ale nikt również nie zatrzymał się, żeby pomóc psu.

Na szczęście znalazła się jedna osoba w biegnącym, obojętnym tłumie ludzi, która postanowiła coś z tym zrobić. Sarah Borok była w drodze do pracy i…  nie pozostała na to obojętna. Borok zadzwoniła po policję, która szybko zjawiła się na miejscu i wezwała wolontariuszy,  zajmujących się ratowaniem zwierząt. Ostatecznie pies został wzięty do publicznego schroniska dla zwierząt w Brooklynie. I tam nadano mu imię: Betsey.

- Betsey była nieśmiała i płochliwa - mówi Grimshaw. - Jednak pracownicy schroniska nie przejmowali się jej zachowaniem. Betsey poznała swoją wybawicielkę! Była podekscytowana, kiedy następnego dnia znów ujrzała Sarę w schronisku.

Jeszcze jedno… - Nie mieliśmy pojęcia, gdzie były jej szczenięta, ale nie mamy wątpliwości, że Betsey była matką wielu szczeniąt w jakiejś hodowli. Szczenięta najprawdopodobniej sprzedano, a ją wywalono na bruk!

Betsey ma dopiero  dwa lata i najwyraźniej wydała na świat parę miotów szczeniąt. Jej właściciel nagrodził ją za to biletem w jedną stronę-  na zatłoczone metro.

Betsey wyprowadziła się do tymczasowego opiekuna, ale wciąż poszukuje przyjaciela - tym razem na zawsze. Ktokolwiek zostanie tym przyjacielem, musi wziąć pod uwagę fakt, że bycie psem domowym będzie dla Betsey nowym doświadczeniem.

W tym momencie Betsey nie za bardzo wie jak chodzić na smyczy. Jest zmieszana na widok zabawek i przysmaków - Nie ma za bardzo pojęcia, czym te rzeczy są - mówi Grimshaw.

Ale na szczęście zdążyła nauczyć się już jednej ważnej lekcji: wartości przyjaźni.

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Jak w 60 dni pozyskać 500 leadów
  więcej
 • więcej
  Owczarek niemiecki zakochał się w...
  więcej
 • więcej
  Kot chciał przywitać się z psem....
  więcej
 • więcej
  Rodzina jechała na urlop. Przyjec...
  więcej
 • więcej
  Tego psa mieli uśpić bo miał świń...
  więcej
 • więcej
  PITBULL i maleńki KOTEK. Para ide...
  więcej
 • więcej
  SZATAŃSKIE zachowanie LABRADORÓW...
  więcej
 • więcej
  Właścicielka przez 8 miesięcy rob...
  więcej
 • więcej
  Mała dziewczynka wsadziła szczotk...
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x