Ta suczka leżała na ulicy i czekała na śmierć. Nikt nie chciał jej pomóc. Smutny jej los.

Oceń:
19.07.2017 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Suczka imieniem Helen została znaleziona na jednej z indyjskich ulic. Doskwierał jej świerzb, była głodna, odwodniona, a swoim wyglądem praktycznie w ogóle nie przypominała psa! Wydawać by się mogło, że od śmierci dzieliła ją dosłownie chwila, a na ratunek jest już za późno.

To wtedy organizacja ratownicza, Animal Aid Unlimited, dostała wezwanie, po czym natychmiast przybyła na miejsce, aby przyjrzeć się zwierzakowi z bliska.

Kiedy tylko zobaczyli czworonoga, przeżyli SZOK! Słaba, ledwo dysząca, nie potrafiąca wstać suczka nie miała nawet siły, aby podnieść pyszczek i przyjrzeć się swoim wybawcom.

Ratownicy wiedzieli, jak do niej podejść – początkowo podsunęli jej niewielką ilość jedzenia, a następnie owinęli w koc, aby przenieść psinę w bezpieczne miejsce.

Nie było to jednak takie proste. Najmniejsze dotknięcie czworonoga sprawiało mu niewyobrażalny ból o czym świadczyły jego jęki i zachowanie. Nie obyło się więc bez przeciwbólowych leków, które pozwoliły na transport Helen do ośrodka, gdzie trafiła w ręce specjalistów. Na miejscu było już tylko lepiej. Suczka dostała swój pierwszy, zasłużony posiłek, który najwyraźniej bardzo jej smakował.

Wiedząc, że skóra Helen jest w bardzo złym stanie, ratownicy nasmarowali ją specjalnym balsamem, a dopiero kilka dni później poddali ją delikatnej, regenerującej kąpieli.

Zwierzak wiedział, że jest w dobrych rękach. Pracownicy organizacji obdarzyli czworonoga ogromną miłością i dbali o niego na każdym kroku.

Już po 10 dniach Helen wyglądała na znacznie szczęśliwszą. Dzięki woli walki o lepsze jutro, w końcu znajduje się w miejscu, na jakie zasługuje każdy zwierzak.

Helen potrzebuje kilku miesięcy do odzyskania pełni zdrowia. Jest już starym psem, który nie ma zębów i nie tętni energią, jak jej młodsi koledzy. Na początku myśleliśmy, że jest już dla niej za późno, jednak duch walki pozostał w niej do dziś. – wyznaje jeden z pracowników Animal Aid Unlimited.

Widok ocalonego i  wdzięcznego psa, który jakiś czas temu był na granicy życia i śmierci – bezcenny!

Zobacz niesamowitą przemianę!

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Jak w 60 dni pozyskać 500 leadów
  więcej
 • więcej
  Matka na chwilę zostawiła 2latka...
  więcej
 • więcej
  Ta kotka codziennie umawia się na...
  więcej
 • więcej
  To co zrobił buldog francuski jak...
  więcej
 • więcej
  Kiedy weterynarz dotknął tego psa...
  więcej
 • więcej
  Jakiś sadysta odciął mu nos, uszy...
  więcej
 • więcej
  Kiedy ktoś dotknął tego psa ten w...
  więcej
 • więcej
  Tego cielaka zabrali do rzeźni. T...
  więcej
 • więcej
  Ta ciężarna kotka ostatkiem sił d...
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x