Suczka ostatkiem sił szła w poszukiwaniu jedzenia. Dopadli ją znienacka. To co stało się później

Oceń:
18.12.2018 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Biedna suczka o imieniu Ana samotnie błąkała się po ulicach. Ona tygodniami chodziła zygzakiem i szukała pomocy, ponieważ była w fatalnym stanie. Roczna suczka to sama skóra i kości, a na swoim ciele nie miała praktycznie żadnych włosów. Czworonóg został zauważony przez pewną kobietę oraz jej męża, którzy natychmiast postanowili pomóc.

„Gdy ją zauważyliśmy, pękły nam serca. Była całkowicie łysa oraz wychudzona. Początkowo trudno było nam ją złapać, ponieważ straciła zaufanie do ludzi. Wiedzieliśmy jednak, że nie poddamy się łatwo.” – opowiada małżeństwo.

Para skontaktowała się z organizacją Rescue Dogs Rock NYC. „Dobrze, że zawiadomili nas o Anie, ponieważ w takim przypadku potrzebna jest specjalna pomoc. My mamy doświadczenie w takich sprawach i wiemy, jak podchodzić do tak cierpiących zwierząt.” – przyznała Leslie Ysuhuaylas, wolontariuszka z Rescue Dogs Rock NYC.

„Całe szczęście, ponieważ w jej przypadku liczyła się każda chwila. Jej stan był naprawdę zły, a żeby ją uratować, musieliśmy jak najszybciej objąć ją odpowiednią opieką.”

Ana została zabrana do weterynarza. Suczka zmagała się z ciężkim przypadkiem choroby skóry. To właśnie dlatego była prawie całkowicie łysa.

„Przez jej stan ciężko było nam nawet określić jej rasę. Musiała być zaniedbywana przez bardzo długi czas. Prawdę mówiąc myśleliśmy, że ona raczej z tego nie wyjdzie. Mimo to rozpoczęliśmy leczenie.”

Początkowo czworonóg był przerażony. „Ona bardzo się bała i trzymała się na dystans. Najchętniej siedziała w kącie ze spuszczoną głową. Wolała unikać kontaktu z nami. Jej zachowanie świadczyło o tym, że straciła zaufanie do ludzi. Musieliśmy zrobić wszystko, aby je odzyskała.” 

Ana cały czas była pod intensywną opieką. Stale przyjmowała leki oraz była poddawana kąpielom leczniczym. Na początku ratownicy obawiali się, że ona raczej z tego nie wyjdzie.

Suczka okazała się jednak prawdziwą wojowniczką. Po długim czasie intensywnej opieki, Ana zaskoczyła wszystkich swoją walecznością. Dzięki leczeniu jej stan się ustabilizował, a na ciele zaczęło wyrastać jej piękne, złociste futro.

„Okazało się, że Ana jest mieszanką labradora. Teraz z każdym kolejnym dniem rozkwita na pięknego i zdrowego czworonoga.”

„Wyzdrowienie Any jest prawdziwym cudem. Wraz z poprawą stanu zdrowia, ona zaczęła również wychodzić ze swojej skorupy. To słodka dziewczynka, która najbardziej pragnie miłości. Ona od tygodni mieszka w szpitalu weterynaryjnym, ale już wkrótce będziemy mogli oddać ją do adopcji.”

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Jak w 60 dni pozyskać 500 leadów
  więcej
 • więcej
  Matka na chwilę zostawiła noworod...
  więcej
 • więcej
  Ten pies przychodzi codziennie pr...
  więcej
 • więcej
  Agresywny Pit Bull położył się ob...
  więcej
 • więcej
  Właściciel zapomniał dać kotu jeś...
  więcej
 • więcej
  9 tygodniowy owczarek niemiecki n...
  więcej
 • więcej
  Mężczyzna UMIERAŁ bo rozdzielono...
  więcej
 • więcej
  Kiedy mężczyzna chciał przywitać...
  więcej
 • więcej
  Mężczyzna w podzięce dla swoich p...
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x