Stary, okaleczony pies siedział bez nadziei w schronisku. Głośno wył i szczekał ze smutku.

Oceń:
15.09.2016 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Storm, jedenastolenia suczka rasy Staffordshire Bull Terrier jest kochanym, delikatnym starym psem, który czeka na adopcję i tak się złożyło, że umie bardzo głośno szczekać.

Ale Storm nie zawsze szczekała tak jak teraz. Kiedy trafiła do Centrum Znajdowania Nowego Domu Dogs Trust in Harefield w Hillingdon w południowym Londynie, zmagała się z infekcją i obrzękiem ucha. Schorzenie to okazało się być dramatyczne w skutkach – lekarze musieli usunąć Strom bębenek w lewym uchu.

Teraz personel centrum w Harefield twierdzi, ze Strom jest ”najgłośniejszym szczekaczek” z całego ośrodka. Jednak pies może mieć swoje powody, żeby szczekać tak głośno. Richard Morris, kierownik ośrodka Dogs Trust powiedział w wywiadzie dla Daily Mail, że „wydaje się, że Storm próbuje szczekać tak głośno, żeby słyszeć samą siebie”.

Zrozumieliśmy, że ona może nawet nie zdawać sobie sprawy, jak głośno szczeka, gdyż możliwe jest, że jej słuch ucierpiał podczas infekcji, które pies przeszedł w przeszłości.

Pracownicy Dogs Trust mają nadzieję, ze potencjalni przyszli właściciele Storm nie będą zwracali uwagi na głośne szczekanie psa, jednak w przeszłości okazywało się to zbyt poważnym problemem.

Było u nas kilka osób, które wykazywały zainteresowanie zabraniem jej do swojego domu, jednak rezygnowali, kiedy usłyszeli, jak głośno szczeka.

Richard uważa, że to wielka szkoda, ponieważ Storm jest fantastycznym psem, który mógłby „zostać wspaniałym zwierzakiem domowym w odpowiednim domu”.

A jak wyglądałby idealny dom dla tego psa w podeszłym wieku? Na stronie adopcyjnej Storm w witrynie Dogs Trust czytamy, że Storm świetnie czułaby się posiadając psie rodzeństwo i wspaniale sprawdzi się jako przyjaciel dzieci powyżej 11. roku życia.

Storm nie chce być sama, jest bardzo przyjacielskim i uczuciowym psem, który absolutnie kocha ludzi.

Richard twierdzi także, że bardzo istotne jest nie tylko to, aby nowa rodzina Storm rozumiała, dlaczego suczka tak głośno szczeka, ale także, aby jej nowi opiekunowie kontynuowali program jej szkoleń, który Dogs Trust w tej chwili prowadzi, aby zniwelować szczekanie psa.

Storm przeżywa teraz jesień swojego życia i czas upływa coraz szybciej temu niezwykłemu psu. Pracownicy Dogs Trust rozumieją, że zobowiązania finansowe związane z leczeniem starych psów mogą czasami zniechęcić potencjalnych właścicieli do adopcji takiego zwierzaka. Organizacja znalazła jednak na to rozwiązanie – dzięki programowi Shared Adoption Scheme ośrodek będzie mógł płacić za większość wydatków związanych z leczeniem weterynaryjnym Strom przez resztę jej życia.

Być może ta propozycja pomoże znaleźć chętnego do adopcji psiaka. Dla potencjalnego nowego właściciela, który będzie chciał zapewnić Storm nowy dom, Richard przygotował jeszcze jedną, ostatnią radę:

Żartuję sobie, że jeśli nowy właściciel posiada nauszniki przeciwhałasowe – wtedy będzie dobrze przygotowany na przyjęcie Storm!

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Piękne fotki
  więcej
 • więcej
  Kochamy Zwierzaki
  więcej
 • więcej
  psy
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x