Psy spętane drutem i zawiązane w worki jechały do rzeźni. Płacz psów było słychać z daleka.

Oceń:
05.07.2018 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

W ostatnim czasie pracownicy organizacji Humane Society International w Indiach otrzymali wiadomość o dwóch ciężarówkach w stanie Mizoram, które nielegalnie przewoziły psy. Czworonogi miały zostać zabite na mięso. Zespół natychmiast zareagował i zlokalizował ciężarówki. W samą porę!

Kiedy ratownicy przybyli we wskazane miejsce, byli przerażeni. Ekipa ratunkowa była w szoku, gdy ujrzała wnętrze ciężarówek. W ich środku znajdowało się 36 psów zapakowane w worki, jak zwykłe przedmioty. Wystawały im jedynie głowy. Wszystkie zwierzaki były bardzo smutne i przerażone. Niektóre trzęsły się ze strachu.

Ten widok dosłownie złamał serca ratowników.„Ich smutne oczka wpatrywały się w nas z nadzieją, że ocalimy je przed śmiercią. One doskonale wiedziały, że groziło im niebezpieczeństwo. Na szczęście teraz są w dobrych rękach.” – przyznali wolontariusze z Humane Society International. Ekipa ratunkowa uwolniła wszystkie psy z worków i zabrała je w bezpieczne miejsce. Każdy czworonóg otrzymał odrobinę czułości. W ten sposób ratownicy chcieli pokazać pieskom, że w końcu są w dobrych rękach.

„Wszystkie te psiaki są naprawdę wspaniałe. Cieszą się, że w końcu nic im nie grozi. Uwielbiają się przytulać, a ich ogony rzadko przestają machać. Taki widok uświadamia nam, że to co robimy, ma ogromny sens.” – opowiadają wolontariusze.

Wszystkie psy zostały przewiezione z powrotem do schronu w celu dokładnego zbadania. Okazało się, że wiele czworonogów cierpiało z powodu urazów kończyn i infekcji. Nie wspominając już o stresie i traumie, jakiej doświadczyły. Jak na razie wszystkie psy regenerują się pod okiem wolontariuszy z HSI. „Konsumpcja psiego mięsa w Indiach jest nielegalna, a sposób w jaki traktowano te psy, był naprawdę okrutny. Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się uratować te czworonogi. W końcu są bezpieczne i mogą cieszyć się beztroskim życiem.” – mówi N. G Jayasimha z HSI.

Kierowcy ciężarówek chcieli odzyskać psy. Zwrócili się do sądu w celu odzyskania czworonogów. Na szczęście sąd się na to nie zgodził i przyznał HSI opiekę nad zwierzakami.

„Cieszymy się, że sąd odrzucił wniosek o oddanie im tych psów. Będziemy walczyć o każdego psa. Już w krótce zaczniemy szukać tym czworonogom prawdziwych, kochających domów. One już nigdy nie zaznają krzywdy ze strony człowieka.” – dodał N. G Jayasimha.

 

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Piękne fotki
  więcej
 • więcej
  Kotek cierpiał i płakał. To co we...
  więcej
 • więcej
  Kobieta oblała psa wrzącym olejem...
  więcej
 • więcej
  Kochamy Zwierzaki
  więcej
 • więcej
  LISEK Polarny z gracją NURKUJE w...
  więcej
 • więcej
  psy
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x