Psy spętane drutem i wciśnięte w ciasne klatki przeraźliwie płakały. Nie chciały jechać do rzeźni.

Oceń:
08.09.2018 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Te czworonogi były przetrzymywane w przerażających warunkach i miały być sprzedane na mięso. Pieski żyły w maleńkich klatkach i nie miały dostępu do jedzenia ani wody.

Dla nas to szokujące, jednak wiele czworonogów mieszkających w Azji ma właśnie tak straszny los. Na szczęście pieski, o których mowa w artykule, miały naprawdę sporo szczęścia.

Były tak ciasno umieszczone w klatkach, że praktycznie nie mogły się nawet ruszyć. Pieski cierpiały na wiele dolegliwości, miały rany na ciele oraz problemy z oddychaniem. Ponad 200 psów zostało zmuszone do życia w ten sposób na rynku mięsnym w Chinach południowych. Te zwierzęta tylko czekały, aż zostaną sprzedane i zabite. Na szczęście psy otrzymały pomoc, której potrzebowały w odpowiednim czasie.

Grupa aktywistów nie pozwoliła tym czworonogom doświadczyć więcej okrucieństwa. Kiedy ciężarówka z psami przejeżdżała przez miasto Hunan, została zatrzymana, a zwierzaki otrzymały pomoc, której tak bardzo potrzebowały. Aktywiści skontaktowali się z lokalnymi władzami, a czworonogi natychmiast uwolniono z ciężarówki. Kierowca pojazdu nie był w stanie udowodnić, że jest właścicielem tych zwierząt, dzięki czemu można było mu je zabrać.

Kiedy czworonogi w końcu zostały uwolnione od tej okropnej egzystencji, bardzo im ulżyło. Czuły, że nareszcie są w dobrych rękach. Ośrodki ratownicze i lokalne szpitale weterynaryjne zabrały zwierzaki pod swoje skrzydła, aby zapewnić im niezbędną pomoc. Humane Society International odegrało zasadniczą rolę w tej sprawie. Psiaki wreszcie otrzymały od życia drugą szansę.

Ta historia jest szczególnie smutna, gdy weźmiesz pod uwagę fakt, że psy wyraźnie wiedziały, jak tragiczna jest ich sytuacja. Na szczęście to już przeszłość, a ratownicy uważają, że te zwierzęta instynktownie wiedziały, że zostały uratowane już po zatrzymaniu ciężarówki. Niestety stan zdrowia psów nie był najlepszy, jednak ratownicy robili wszystko, co w ich mocy.

Niestety, nie wszystkie psy miały szczęście. 13 z uratowanych czworonogów odeszło ze względu na bardzo zły stan zdrowia oraz rany. Resztę udało się uratować. Szokującym faktem jest to, że mimo ogromnego cierpienia, te zwierzaczki wciąż były bardzo ufne wobec ludzi.

„Nadal są tak samo przyjazne i zabawne jak wszystkie inne psy. Kiedy zostaną w pełni wyleczone, Humane Society International zacznie szukać im wiecznych domów, na które tak bardzo zasługują. Cieszę się, że ta smutna historia zakończyła się dobrze. Szkoda, że nie dla wszystkich psiaków.” – przyznali ratownicy.

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Jak w 60 dni pozyskać 500 leadów
  więcej
 • więcej
  11 SZPICÓW miniaturowych ZAATAKOW...
  więcej
 • więcej
  Franek kundelek miał zdechnąć z g...
  więcej
 • więcej
  Kobieta oblała psa wrzącym olejem...
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x