Przywieźli do weterynarza szczeniaka w ciężkim stanie. W żołądku miał wbity 20cm nóż.

Oceń:
25.09.2017 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Ten szczeniaczek miał naprawdę wiele szczęścia: połknął 8-calowy nóż do steków (ponad 20 centymetrów!). Szczęście w nieszczęściu: ostry przedmiot utknął zwierzęciu w przewodzie pokarmowym i można go było stamtąd w miarę bezpiecznie wyjąć. Ale nie obyło się bez chirurgicznej interwencji.

Gdy Lexi (tak ma na imię niefrasobliwy psiak) pewnego dnia zaczęła wymiotować, jej rodzina nie podejrzewała niczego naprawdę strasznego. Zakłada po prostu najbanalniejszą przyczynę: rozstrój żołądka. Zabrano ją do weterynarza, i dopiero on odkrył wstrząsającą przyczynę jej problemów żołądkowych. Lexi w jakiś sposób – nikt nie wie na pewno, w jaki – połknęła długi nóż do steków.

Dostał się do przewodu pokarmowego i tam utknął.  - Myślałam, że umrę z przerażenia - powiedziała właścicielka Lexi dla portalu internetowego. - Nasz weterynarz polecił nam natychmiast zawieźć ją do szpitala dla zwierząt.

Tak się też stało. Weterynarze w Referral Animal Hospital, do którego trafił pies z nożem w przełyku,  jednogłośnie stwierdzili  zdumieni, że nigdy wcześniej nie spotkali się z podobnym przypadkiem. Wiedzieli jednak, że muszą działać szybko i jak najprędzej wydobyć nóż z wnętrza psa.

Dr Jody Braddock i jej zespół wsadzili psu kamerę endoskopową do gardła, aby dokładnie obejrzeć ząbkowane ostrze noża i żeby byli w stanie powoli wyciągnąć nóż z kleszczami, bez zranienia Lexi. Cała ta operacja trwała 45 minut - ale jakimś cudem udało im się! Psiak spędził następne trzy dni w szpitalu, a po tym czasie mógł wreszcie wrócić do domu, aby w spokoju powracać do zdrowia i sił.

- Lexi zawsze chowała rzeczy pod kanapę i bawiła się nimi, kiedy nikt nie widział, więc gdy zniknął nam nóż, jedyną rzeczą, jaka nam przyszła do głowy to ta, że nóż właśnie tam trafił – mówi właściciel Lexi.

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

  • więcej
    LISEK Polarny z gracją NURKUJE w...
    więcej
  • więcej
    Psy potrafią czytać w myślach lud...
    więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x