Przykuty łańcuchem i owinięty taśmą izolacyjną trafił do schroniska. Był tak bardzo smutny, że

Oceń:
29.03.2018 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Na pysku pit bulla o imieniu Gruber pojawia się czasami śmieszny, scpetyczno-zażenowany rodzaj uśmieszku. Prawdopodobnie go widzieliście. Jego pani również najprawdopodobniej już go widziała.

Gruber stał się bohaterem niezmiernie popularnych memów, które tak szybko dotarły do wszelkich zakątków internetu, że wydawać by się mogło, że były tam od zawsze. Gruber jest tak uroczy i tak sławny, że nawet George Takei – gigant mediów społecznościowych – udostępnił ostatnio zdjęcie tego uroczego psiaka. Tylko ten jeden post zyskał 81 tysięcy polubień!

Warto jednak zaznaczyć, że Gruber ma także inne wyrazy pyska. Nie wszystkie są takie słodkie.

Jego pani Shannon Sanzi chciałaby, aby ludzie je także zobaczyli.

Gruber wylądował w zatłoczonym schronisku dla zwierząt dwa i pół roku temu. Shannon wspomina, że według schroniskowych papierów Gruber był psem bezpańskim, znalezionym z łańcuchem przywiązanym wokół jego szyi. Łańcuch był owinięty również taśmą izolacyjną. Pies miał szczęście – ktoś go zauważył i zwierzak został zabrany przez grupę ratowników z ośrodka Pibbles and More Animal Rescue.

Mąż Shannon, Matt, zobaczył na stronie PMAR zdjęcie Grubera. Była na nim ta sama prześmieszna mina, która później sprawiła, że pies stał się bohaterem memów. Matt zakochał się w psie natychmiast i stwierdził, że muszą dać Gruberowi dom zastępczy. „Wtedy nie wiedział jeszcze, że już nigdy nie oddamy Grubera”, mówi Shannon.

Gruber wstąpił do rodziny w styczniu 2014 roku i zamieszkał w jej domu na przedmieściach Nowego Jorku. Okazało się jednak, że pomimo śmiesznego zdjęcia adopcyjnego, pies był wrakiem. „Był okropnie załamany”, wspomina Shannon. Młody psiak był wychudzony, pokryty licznymi rankami i siniakami, których się nabawił próbując przeciskać się przez kraty swojej klatki.

Cierpiał również na okropne stany lękowe. W zasadzie nadal na nie cierpi.

Kiedyś Gruber został przez przypadek zamknięty w pokoju córki Shannon. Całkowicie go wówczas zniszczył. Jeśli nie może dostać się tam, gdzie próbuje, będzie dyszał, biegał, skakał i piszczał, tym bardziej podbudowując swoje zdenerwowanie.

W ubiegły weekend Gruber zeskoczył z kanapy i zaczął szczekać, kiedy córka Shannon weszła do pokoju. To obudziło najmłodsze dziecko – noworodka, który zaczął płakać. Wtedy Gruber wyskoczył z domu, przewracając i niszcząć po drodze kilka rzeczy.

Próby zamykania Grubera w klatce uczyniły jego nerwicę jeszcze gorszą. Wówczas pies ranił siebie, desperacko próbując się wydostać, będąc jeszcze bardziej zrozpaczonym.

To wszystko może być naprawdę trudne dla jego ludzi. Może to być wyczerpujące.

„Podawaliśmy mu Prozac i wydawało się przez pewien czas, że to pomaga mu w tych momentach największego zdenerwowania”, mówi Shannon.

Shannon martwi się, że lęki Grubera wzrosły, kiedy jej drugie dziecko, Caiden, urodziło się półtora roku temu. Przynajmniej wtedy, Gruber był jeszcze w porządku.

„Psiak kocha naszego synka. Mógł wtedy całymi godzinami leżeć obok jego kołyski i po prostu go lizać”, opowiada Shannon.

Gruber spotyka się ze specjalistą od psich zachowań. Lekarz próbuje dobrać psu odpowiednie leki. Razem z rodziną Grubera będzie próbował zmniejszyć lęki psa, chociażby odrobinę.

Pomaga także psia siotra Grubera, Roxy. Ale nerwica psa ciągle daje się we znaki. Widać to w twarzy psa, w jego zachowaniu. Widać to dosłownie wszędzie. „To naprawdę trudne. Przysparza mnóstwo dodatkowego stresu”, mówi Shannon.

Tak więc choroba Grubera to niezły bałagan. Oczywiście jeszcze większy bałagan pies sam robi w domu. Ale Shannon go kocha, podobnie jak reszta jej rodziny, chociaż córka życzyłaby sobie, że Gruber przestał szczekać za każdym razem, gdy ona wchodzi do pokoju. Po tym, jak słodka, sceptyczna mina Grubera stała się sławna w całym internecie – zwłaszcza dzieki wpisowi Georga Takeia – Shannon założyła profil na Facebooku opisujący inne aspekty życia Grubera. Jego inne mine. Te urocze oraz te mniej wesołe także. Wydaje je sie, że to możliwe, że Gruber jest jaki jest, ponieważ nie był zbyt dobrze traktowany, kiedy był młody. Chce, aby pies wiedział, że nawet jeśli nie udało mu się jeszcze pokonać demonów jego młodości, ona i tak go kocha. Chce, aby wiedzieli o tym również ludzie, którzy podziwiają śmieszne zdjęcia psiaka. Gruber na to zasługuje. Być może zasługuje nawet bardziej od innych psów, które nie niszczą mebli, nie szczekają w nieodpowiednich momentach oraz nie wydalają się w nieodpowiednich miejsca.

„Jest fanstastycznym, kochającym i lojanym psem. Naprawdę bardzo się stara, żeby być też dobrym pieskiem, ale jego nerwowość bierze nad nim górę”, mówi Shannon. „To my jako ludzie sprawiliśmy, że jest jaki jest. Muszę więc przynajmniej postarać się, aby dać mu tyle, ile mogę”.

Ta śmieszna, kpiarska mina być może uczyniła Grubera sławnym. Jednak to właśnie powyższe zdjęcie przy lodówce, jest ulubionym zdjęciem Shannon. To jest mina, którą Gruber ją obdarza, gdy ona przygotowuje dla niego posiłek przed snem. Psiak obserwuje ją. Po prostu siedzi sobie, patrzy i czeka, zanim pójdą oglądać telewizję w salonie. Gruber nie może leżeć na kanapie z Shannon, gdyż staje się wówczas nadopiekuńczy wobec niej. „Wariuje, kiedy usłyszy jakikolwiek dźwięk albo gdy ktokolwiek wejdzie do salonu”.

„Po prostu więc siedzi obok mnie”, mówi kobieta. “Jest najlepszym, najbardziej lojalnym przyjacielem i nigdy mnie nie zawodzi, więc ja nie mogę zawieść jego”.

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Piękne fotki
  więcej
 • więcej
  Kotek cierpiał i płakał. To co we...
  więcej
 • więcej
  Kobieta oblała psa wrzącym olejem...
  więcej
 • więcej
  Kochamy Zwierzaki
  więcej
 • więcej
  LISEK Polarny z gracją NURKUJE w...
  więcej
 • więcej
  psy
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x