Przykuli psa łańcuchem i zostawili w starym domu Kiedy go znaleziono pies był w przerażającym stanie

Oceń:
12.04.2018 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Podczas prac remontowych w pewnym domu, Claire Morera, zauważyła chorego i porzuconego psa, który potrzebował natychmiastowej pomocy.

Czworonóg był w przerażającym stanie. Claire nadała suczce imię Francess. Porzucony pies był wycieńczony i pokryty kleszczami, a jego oczy zaatakowała infekcja. Francess była też przywiązana do ciężkiego łańcucha. Nie wiadomo jak dużo czasu spędziła w samotności.

Claire udostępniła zdjęcia suczki na Facebooku. Następnie otagowała lokalną grupę ratunkową dla psów, 100+ Abandoned dogs of Everglades Florida. Dzięki temu w sprawę zaangażowała się Jan Stenger, jedna z wolontariuszek organizacji.

Na miejscu pojawili się ratownicy. Jan Stenger, która przez 4 ostatnie lata zajmowała się ratowaniem psów, przyznała, że stan Francess jest dramatyczny.

„To była najgorsza rzecz, jaką kiedykolwiek widziałam.” – powiedziała Jan. Po rozmowie z sąsiadami zespół dowiedział się, że właścicielka Francess zmarła, a suczka została sama. „Ludzie wiedzieli, że tam została, a mimo to nic z tym nie zrobili.”

Opierając się na chudości Francess, ratownicy przypuszczali, że musiała siedzieć tak przez kilka tygodni. Ratownicy mieli problem z usunięciem łańcucha z szyi Francess, więc zabrali suczkę do swojej siedziby wraz z nim.

„Pozbycie się łańcucha zajęło nam trochę czasu, ale kiedy w końcu go zdjęliśmy, Francess po raz pierwszy zaczęła machać ogonem.”

Największym problemem zdrowotnym Francess były jej zainfekowane oczy. Niestety musiały zostać usunięte. Drugie w kolejności były kleszcze. „Miała tysiące kleszczy. Usuwaliśmy je wszystkie przez długi czas.”

Oprócz tego stan zdrowia suczki był całkiem dobry. Jan Stenger zdecydowała się być opiekunką zastępczą dla Francess. Jednak po niedługim czasie kobieta zaadoptowała suczkę na zawsze.

„Szybko się w niej zakochałam. Po prostu nie mogłam postąpić inaczej.” – przyznała Jan. Francess jest niezwykle szczęśliwa w swoim nowym domu i w końcu prowadzi życie, na jakie zawsze zasługiwała.

„Jest szczęśliwą dziewczynką. Gdy tylko wchodzę do domu, od razu zaczyna machać ogonem jak szalona. Mimo krzywdy, której doświadczyła, Francess bardzo kocha ludzi.”

Podobnie jak większość innych psów, Francess uwielbia spać i jeść, ale jej ulubioną czynnością jest przytulanie się z Jan.

„W nocy zwija się w kłębek obok mnie. Zawsze musi mnie dotykać i być blisko.” – dodała Jan.

Jan Stenger nie wyobraża sobie już życia bez Francess, a Francess nie wyobraża sobie życia bez Jan.

„Każdego dnia jest jeszcze cudowniejsza. Kocham ją z całego serca.”

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Kiedy właściciel zobaczył tego ps...
  więcej
 • więcej
  Ten pies umierał na ciężką chorob...
  więcej
 • więcej
  Tego boksera mieli uśpić, bo nikt...
  więcej
 • więcej
  Matka na chwilę zostawiła 2latka...
  więcej
 • więcej
  Ten pies zaginął 2 lata temu. Jeg...
  więcej
 • więcej
  Podrzucili owczarkowi niemieckiem...
  więcej
 • więcej
  Ten kot prosił ludzi, aby uratowa...
  więcej
 • więcej
  Ten PIES spędził 11 miesięcy pod...
  więcej
 • więcej
  Chciał pomóc temu psu leżącemu na...
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x