Przykuli psa łańcuchem i nie dawali mu nic do jedzenia. Pies żywcem umierał z głodu w cierpieniu.

Oceń:
07.09.2018 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Podczas spaceru pewien mężczyzna zauważył psa przykutego do łańcucha za jednym z domów. Czworonóg leżał nieruchomo na ziemi i był wychudzony do granic możliwości. Ciężko było uwierzyć, że wciąż jest żywy, jednak na szczęścia psiak nadal oddychał. To była sama skóra i kości.

Wychudzony pies był przykuty do łańcucha

Mężczyzna wezwał na miejsce policję. Funkcjonariusze szybko przybyli na miejsce zdarzenia, uwolnili psa od ciężkiej skórzanej obroży oraz łańcucha.

Czworonóg został przewieziony do weterynarza. 16-miesięczny pies otrzymał imię Champ. Pies był skrajnie wychudzony przez co znalazł się na krawędzi życia i śmierci. Okazało się jednak, że czworonóg był daleki od poddania się.

O psie dowiedzieli się członkowie organizacji ratunkowej Rescue Dogs Rock NYC. Już następnego ranka ratownicy wzięli psa pod swoje skrzydła i przewieźli go do pobliskiej przychodni, w której mógł otrzymać całodobową opiekę medyczną.

„Był w strasznej formie i potrzebował natychmiastowej transfuzji krwi. Praktycznie nie miał masy mięśniowej, a sam nie był w stanie zregenerować swoich czerwonych krwinek. Gdybyśmy się nim nie zajęli, prawdopodobnie nie przeżyłby kolejnych 12 godzin.” – mówi Jackie O’Sullivan. Chump okazał się być prawdziwym wojownikiem. Dzięki odpowiedniej opiece, pies z każdym dniem stawał się coraz silniejszy. Gdy go znaleziono prawie umierał, a mimo to cały czas pozostał przyjaznym i kochanym zwierzakiem.

„Cieszy się z każdej chwili uwagi i wsparcia, jaką otrzymuje.”

Po 3 tygodniach spędzonych u weterynarza, Chump w końcu był już wystarczająco silny. Dzięki temu nareszcie można było przenieść go do domu tymczasowego, w którym otrzymał jeszcze więcej miłości.

Wolontariusze założyli specjalną stronę na Facebooku, na której dokładnie opisali historię czworonoga. Od tego czasu profil obserwuje już ponad 40 tysięcy osób, a ludzie z całego świata byli zachwyceni niesamowitą metamorfozą Chumpa.

„Chump był blisko śmierci, ale dzięki swojej niezwykłej waleczności teraz w końcu jest szczęśliwy. On jest cudowny.”

Przyszłość psa kreuje się lepiej niż kiedykolwiek. Do organizacji zgłosiło się już wiele rodzin, które chciałyby zaadoptować Chumpa. Kiedy piesek w pełni dojdzie do siebie, wolontariusze wybiorą dla niego najlepszy możliwy dom.

„Zrobimy wszystko, żeby miał szczęśliwe i beztroskie życie. Jego nowi właściciele muszą kochać go i troszczyć się o niego do końca jego dni. Przyszłość Chumpa kreuje się lepiej niż kiedykolwiek, a przed nim wiele wspaniałych lat.”

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Ten pies umierał na ciężką chorob...
  więcej
 • więcej
  Tego boksera mieli uśpić, bo nikt...
  więcej
 • więcej
  Ten pies zaginął 2 lata temu. Jeg...
  więcej
 • więcej
  Ten PIES spędził 11 miesięcy pod...
  więcej
 • więcej
  PIES czekał przy Swoim ZMARŁYM PR...
  więcej
 • więcej
  9 tygodniowy owczarek niemiecki n...
  więcej
 • więcej
  Mężczyzna UMIERAŁ bo rozdzielono...
  więcej
 • więcej
  Berneński PIES pasterski uczy SZC...
  więcej
 • więcej
  Niezwykła miłość buldoga angielsk...
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x