Przygarnęli narwanego szczeniaka. To co pies zrobił noworodkowi powoduje że nie mogę już

Oceń:
02.11.2017 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Jpeg został przyjęty do rodziny jako szczeniak, gdy miał zaledwie 12 tygodni. Wkrótce po tym, gdy wiąż jeszcze był szczeniakiem, w rodzinie urodziła się dziewczynka - Addie Belle.

Urodziła się jako wcześniak; ważyła niecałe pół kilograma.  Addie podtrzymywano przy życiu w ośrodkach intensywnej terapii dla noworodków - spędziła osiem miesięcy swojego życia w szpitalach.

- Miłość Jpega do naszej córki zaczęła się na długo przedtem, zanim pies ją w ogóle zobaczył. – mówi Stephanie Durfee, mama Addie. - Kiedy jeszcze była na intensywnej terapii, postanowiłam zabrać do domu jej koc, w który była owinięta. Pies położył się na nim, obwąchał a potem… nie chciał nam go oddać. Spał na nim.

Kiedy Addie mogła wreszcie wrócić do domu, była jeszcze bardzo mała. Do dziś zmaga się z pewnymi, niezdiagnozowanymi jeszcze powikłaniami medycznymi i musi stosować sondę do jedzenia. Jpeg w jakiś - sobie tylko wiadomy sposób - wie, że musi być z nią ostrożny. Już od samego początku, gdy dziewczynka wróciła do domu, nowofunland bardzo się uspokoił, wyciszył i stał się niezwykle delikatny.

Od samego początku, od momentu, gdy przekroczyła próg domu po powrocie - Addie i jej pies są nierozłączni. Jpeg leży przy wejściach do każdego pokoju, w którym aktualnie znajduje się dziewczynka, a jeśli do domu przychodzi ktoś obcy, pies zawsze kładzie się pomiędzy przybyszem, a dzieckiem. Jakby chciał non stop  zapewniać jej bezpieczeństwo.

Spędza większość czasu pilnując Addie, zaś ona uwielbienia to, w jaki sposób się nia opiekuje i poświęca jej swoją uwagę.

Dziecko i psa łączy wyjątkowa więz: - Kiedy przechodzi blisko niej, Addie uśmiecha się. Dziecko choruje na porażenie mózgowe, a jednym ze sposobów terapii jest czołganie się do psa, który leży parę metrów od niej. Gdy wreszcie dociera do Jpega, że obsypuje go pocałunkami i śmieje się w głos. A trzeba wiedzieć, że Jpeg zazwyczaj nie lubi takiego zachowania;  pozwala na nie wyłącznie Addie.

Jednym słowem jest to idealny psem dla małej. Zazwyczaj jest bardzo radosny, łagodny, współczyjący i pozwala się głaskać.

Jpeg będzie z Addie także wtedy, kiedy mała podrośnie, obserwując każdy jej krok i upewniając się nieustannie, czy jest szczęśliwa i bezpieczna.

I jeszcze jedno: kiedy jak powiedzieli rodzice, kiedy mała choruje – pies natychmiast jest przy niej i czuwa  nieustannie, a kiedy płacze – obsypuje ją uspokajającymi pocałunkami. I to działa!!

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Jak w 60 dni pozyskać 500 leadów
  więcej
 • więcej
  Kiedy matka położyła noworodka ob...
  więcej
 • więcej
  Psy potrafią czytać w myślach lud...
  więcej
 • więcej
  Tego psa wyrzucono z policji za n...
  więcej
 • więcej
  Jadąc na wakacje przywiązali psa...
  więcej
 • więcej
  To co ten szczeniak golden retrie...
  więcej
 • więcej
  Przywiązał łańcuchem ciężarną suc...
  więcej
 • więcej
  Tego szczeniaka z 6 łapami chcian...
  więcej
 • więcej
  Ten ogromny 50cm pająk zaskoczył...
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x