Policjantów na posesji przywitał radosny pies. Strzeli w niego paralizatorem. Pies stracił wzrok.

Oceń:
10.07.2019 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Policjanci weszli na prywatną posesję, by spytać, co działo się w domu obok, a gdy wybiegł do nich pies, jeden z funkcjonariuszy użył paralizatora. Zwierzę nie widzi na jedno oko, musi przejść kosztowną operację.

Do zdarzenia doszło w dolnośląskich Szewcach. Na płocie było ostrzeżenie, a policjanci nie mieli zgody właścicieli na wejście. Twierdzą jednak, że działali zgodnie z prawem.

Dwa tygodnie temu na działkę pani Marty weszło dwóch policjantów. Gdy pies do nich podbiegł, jeden z funkcjonariuszy strzelił w jego stronę z paralizatora, uszkadzając lewe oko.

- Jest nam przykro, że doszło do takiego zdarzenia, jednak policjanci wykonywali swoje czynności zgodnie z przepisami - tłumaczyła mł. asp. Daria Szydłowska z Komendy Powiatowej Policji Trzebnicy.

Do dzisiaj pies nie widzi na jedno oko. Właściciele Elzy chcą, by poza przeprosinami policja pokryła koszty leczenia zwierzęcia.

- Jest spokojna, przyjazna, trudno powiedzieć czy uśmiechnięta, ale ja w jej spojrzeniu ten uśmiech widzę - mówi o 9-letniej Elzie jej właścicielka Marta Kaliciak.

Były rzecznik policji uważa jednak, że policjanci w tej sytuacji mogli czuć się zagrożeni. - O tym, jaki charakter ma dany pies, czy on podbiegając chce ugryźć czy się połasić, wiedzą tylko właściciele, a i oni nie mogą być do końca pewni - podkreślił Mariusz Sokołowski.

Właściciele mają także wątpliwości, czy policjanci mieli prawo wejść na ich posesję.

Jak tłumaczy adwokat Renata Kopczyk, "są konkretnie wskazane w ustawie sytuacje, gdy policja może wejść na teren nieruchomości". - W momencie, kiedy jest podejrzenie ukrywania się osoby poszukiwanej lub że na posesji przechowywane są przedmioty pochodzące z przestępstwa lub gdy jest zagrożenie życia - wyliczała.

Sokołowski dodaje jednak, że policja "może wejść na podstawie czynności wykonywanych w danym momencie, np. tak zwanego rozpoznania posesyjnego".

Tagi:

pies

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Mały chłopiec znalazł 3 psy w opł...
  więcej
 • więcej
  Zostawili tego szczeniaka z kartk...
  więcej
 • więcej
  Mężczyzna chciał przytulić swoje...
  więcej
 • więcej
  Zobacz najszczęśliwszego PSA na ś...
  więcej
 • więcej
  Koń został złapany przez fotorada...
  więcej
 • więcej
  Chciał pomóc temu psu leżącemu na...
  więcej
 • więcej
  PSIE mamy są najcudowniejsze na ś...
  więcej
 • więcej
  Kiedy matka położyła noworodka ob...
  więcej
 • więcej
  Tego słodkiego chihuahua zostawil...
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x