Pobili psa i połamali mu łapy a potem wyrzucili na wysypisko śmieci. Weterynarz płakał.

Oceń:
03.08.2017 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Znaleziono go z połamanymi łapkami na wysypisku śmieci. Weterynarz nie był pewien, czy będzie chodzić

W kwietniu ubiegłego roku Chrissy Beckles i jej współpracownicy wybrali się na plażę w Puerto Rico. Spacerowali, gdy nagle w miejscu, w którym ludzie zaczęli wyrzucać śmieci, zauważyli, że coś się porusza. Okazało się, że leżały tam szczeniaczki.

Chrissy jest założycielką projektu The Sato Project, organizacji zajmującej się ulicznymi psami w Puerto Rico. Przyznała, że to, co zobaczyła, było po prostu przerażające.

Pieski wyglądały mniej więcej na ten sam wiek, ale jeden z nich, którego później nazwano Maximus, był większy od pozostałych i nie wyglądał, jakby był z nimi związany. Ciężko powiedzieć, czy ktoś zostawił je tutaj wszystkie, czy po prostu się na siebie natknęły. Jednak widać było, że łączy je więź.

Wszystkie pieski były wyraźnie zaniedbane, ale to Maximus potrzebował naszej pomocy. Kiedy się ruszył, zobaczyliśmy, że coś nie tak jest z jego tylnymi łapkami. Bardzo się chwiał. Nie potrafił iść pewnie do przodu. Szczerze mówiąc nawet nie wyobrażałam sobie, jak ten maluch musiał cierpieć…

Dzielny! Maximus nie okazywał jednak bólu. Mało tego! Troszczył się o swoich kolegów. Beckles wiedziała jednak, że to właśnie on potrzebuje przede wszystkim opieki. W klinice weterynarz stwierdził, że u pieska występują liczne urazy.

To było okropne. Maximus miał złamane obie tylne łapki, a w jednej z nich prawie każda kosteczka była zmiażdżona. Najgorsza była jego kość udowa, która została złamana na pół… Nie mieliśmy pojęcia skąd tak brutalne urazy. Podejrzewamy, że mógł zostać pobity. Weterynarz nie był zbyt optymistyczny, jeśli chodzi o dochodzenie do zdrowia Maximusa.

Beckles i jej współpracownicy nie mieli zamiaru się poddać. Połączyli siły, aby poszukać jak najlepszego rozwiązania. W końcu zdecydowali się na założenie mu lekkiego gipsu, aby łapki mogły się zrosnąć. Niestety nikt nie był i tak pewien, czy uda mu się wyzdrowieć. Nie mogliśmy siedzieć bezczynnie. Miękki gips był zmieniany co tydzień, a co dwa tygodnie sprawdzaliśmy w badaniu RTG, czy kości się zrastają. I w końcu się udało! Po ponad 5 tygodniach Maximus przytył i… zaczął chodzić! Dziś jest szczęśliwym maluchem, który potrafi okazywać w najpiękniejszy sposób swoją wdzięczność.

Zamieszkał przez chwilę w domu zastępczym, ale bardzo szybko znalazł nowy dom w Stanach Zjednoczonych. Jest bardzo kochany i nawet bierze udział w wodnych zajęciach, które pomagają mu wrócić do sprawności.

Na szczęśćie Maximus chodzi

Who is ready for a #SatoStrong miracle? Thanks to the fabulous care of Dr. Rodriguez, all the techs at Clinica Mi Mascota and Dr Feliciano's ace supervision, Maximus is walking!! We continue to monitor his legs very closely but so far he is truly exceeding all of our expectations. We are so excited for this special boy! Thank you to everyone who used our new #donate feature via GoodWorld to contribute to Maximus’ care. We’re thrilled that he’s up and about, but he still has a long road ahead. To help, just reply to this post with #donate and an amount (i.e. #donate$50) and we will reply with a quick way to complete your gift. Thank you! #MaximusTheSuperSato

Opublikowany przez The Sato Project na 23 maja 2017

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Jak w 60 dni pozyskać 500 leadów
  więcej
 • więcej
  Matka na chwilę zostawiła 2latka...
  więcej
 • więcej
  Ta kotka codziennie umawia się na...
  więcej
 • więcej
  To co zrobił buldog francuski jak...
  więcej
 • więcej
  Kiedy weterynarz dotknął tego psa...
  więcej
 • więcej
  Jakiś sadysta odciął mu nos, uszy...
  więcej
 • więcej
  Kiedy ktoś dotknął tego psa ten w...
  więcej
 • więcej
  Tego cielaka zabrali do rzeźni. T...
  więcej
 • więcej
  Ta ciężarna kotka ostatkiem sił d...
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x