Pobili i zakopali żywcem psa. Psa znaleziono w stanie krytycznym. Policja poszukuje sprawcy.

Oceń:
15.01.2019 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Policjanci z Nowej Soli poszukują osoby odpowiedzialnej za skatowanie i skazanie na śmierć młodego psa. Okaleczone zwierzę oprawca zakopał żywcem w lesie. Piesek został uratowany, ale stracił oko. Czeka go długa rehabilitacja.

W niedzielę około godziny 8 Dariusz Złotnicki z Borowca (woj. lubuskie) był na spacerze ze swoim owczarkiem. Nagle usłyszał skomlenie. Jego pies Alex natychmiast ruszył w kierunku, z którego dochodziły odgłosy.

Doprowadził swojego właściciela do miejsca, w którym zakopany był żywy pies. Z ziemi wystawały łapy i głowa skatowanego zwierzęcia. Alex instynktownie zaczął go odkopywać. Z pomocą swojego pana wydobył go z ziemi. Po chwili pan Dariusz podjechał samochodem w miejsce, gdzie był zakopany czworonóg i zabrał go do domu. Tam udzielił mu pomocy, napoił i owinął w koc.

Piesek był mocno wystraszony oraz wychudzony. Na głowie miał ranę, prawdopodobnie będącą efektem uderzenia jakimś narzędziem. - Był tak zmaltretowany, po prostu szok - mówi zdruzgotany całą sytuacją pan Dariusz. Jego żona o skatowanym psie zakopanym w lesie napisała w internecie. Szybko zgłosiły się osoby z zielonogórskiego Biura Ochrony Zwierząt, które chciały mu pomóc.

Psa przewieziono do lecznicy weterynaryjnej, gdzie dostał pomoc medyczną. - Przywieziono go tutaj w stanie bardzo ciężkim, wychłodzonego. Zrobiliśmy badania, kręgosłup jest cały, czaszka też. Wyglądało to, jakby miał ranę postrzałową, ale nie ma śrutu ani śladów po naboju. Musiał więc czymś dostać, jakimś narzędziem i stracił przytomność. Oprawca pomyślał, że nie żyje i go zakopał żywcem - mówi Barbara Hanusz z Lecznicy dla Zwierząt w Zielonej Górze. Pies cały czas przebywa w klinice weterynaryjnej, jest po zabiegu amputacji oka. Nadal jest słaby, ale jego stan jest stabilny. Otrzymał imię Oli, na cześć swojego wybawcy Alexa.

Teraz policjanci  i Biuro Ochrony Zwierząt szukają człowieka, który w tak okrutny sposób potraktował bezbronnego czworonoga. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt grozi mu nawet do pięciu lat więzienia. - Nowosolska policja postawiła sobie jako priorytet ustalenie sprawcy i doprowadzenie go przed sąd - podkreśla rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy. - Wyznaczyliśmy nagrodę w wysokości pięć tysięcy złotych dla osoby, która wskaże sprawcę - dodaje Izabela Kwiatkowska z Biura Ochrony Zwierząt. Osoby, które mogą pomóc, proszone są o kontakt z policją pod numerem alarmowym 112.

Za wskazanie sprawcy została wyznaczona nagroda w kwocie 30 000zł

AKTUALIZACJA

„Ważna sprawa!
Oli czuje się dobrze, w piątek po zdjęciu szwów wychodzi z kliniki.
Szukamy mu domu tymczasowego lub stałego, jednak na razie musi to być dom w Zielonej Górze lub okolicach- jeszcze przez jakiś czas musimy mieć Oliego pod ręką. Oli jest ostrożny w kontaktach z ludźmi, potrzebuje chwili aby zaufać, niekoniecznie też lubi inne zwierzaki- z tymi w lecznicy się nie zaprzyjaźnił, ale zawsze można spróbować zapoznać psiaki na neutralnym gruncie.
Nie możemy obiecać, że będzie łatwo, ale chcemy znaleźć mu dom, w którym zazna już tylko szczęścia i miłości.
MAMY CZAS TYLKO DO PIĄTKU!
Chętnych prosimy o kontakt telefoniczny 603 591 650.

Zobaczcie Oliego

źródło: TVN24

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Jak w 60 dni pozyskać 500 leadów
  więcej
 • więcej
  Oddali go do schroniska. Resztę ż...
  więcej
 • więcej
  Gdy dzieci zobaczyły tego psa był...
  więcej
 • więcej
  Matka zostawiła dziecko w wózku....
  więcej
 • więcej
  Myśliwi myśleli że te szczeniaki...
  więcej
 • więcej
  Ten pies w schronisku bardzo cier...
  więcej
 • więcej
  Małpa porwała szczeniaka. To co z...
  więcej
 • więcej
  Ten doberman zmusza konia do posł...
  więcej
 • więcej
  Kiedy właściciel zajrzał do budy...
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x