Pijany mężczyzna skatował szczeniaka i porzucił go w rowie. Reakcja policjantów mile zaskakuje.

Oceń:
13.08.2016 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Policjanci zatrzymali pijanego mężczyznę, który znęcał się nad szczeniakiem. Mieszkańcowi powiatu prudnickiego za popełnione przestępstwo grozi do 3 lat wiezienia. Na szczęście zwierzę znalazło swój nowy, bezpieczny dom - trafiło pod opiekę interweniującego policjanta, st. sierż. Patryka Pacholewicza z Samodzielnego Poddziału Prewencji Policji w Opolu.

7 czerwca, tuż po godzinie 19:00 dyżurny Policji w Prudniku otrzymał informację, że w miejscowości Łąka Prudnicka, drogą idzie mężczyzna, który rzuca szczeniakiem o ziemię. Policjantów o zdarzeniu zaalarmowali przypadkowi przechodnie. Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze, którzy potwierdzili zgłoszenie. Jak ustalili w rozmowie ze świadkami, mężczyzna kopał psa i rzucał nim o ziemię, później zostawił zwierze na poboczu drogi.

Skatowanym szczeniakiem natychmiast zajął się dzielnicowy, który zawiózł go na badania do weterynarza. W tym samym czasie inni funkcjonariusze ustalili, a później zatrzymali osobę, odpowiedzialną za to przestępstwo. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec Prudnika. W chwili zatrzymania miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

35-latek usłyszał już zarzut znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Za to przestępstwo grozi mu teraz do 3 lat więzienia.

Cała historia ma swój szczęśliwy finał. Życiu szczeniaka już nic nie zagraża. Zwierze znalazło też swój nowy, bezpieczny dom - trafiło pod opiekę interweniującego policjanta, st. sierż. Patryka Pacholewicza z Samodzielnego Poddziału Prewencji Policji w Opolu.

źródło: Policja

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Piękne fotki
  więcej
 • więcej
  Kochamy Zwierzaki
  więcej
 • więcej
  psy
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x