Pies przykuty łańcuchem i wepchnięty do budy pełnej odchodów płakał. Miał trafić do rzeźni.

Oceń:
27.07.2017 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Siedział zupełnie sam w kącie. W ciemnym rogu… Zapomniany przez wszystkich. Serce pękało na jego widok.

Adam Parascandola, jeden z szefów międzynarodowej organizacji broniącej praw zwierząt, Humane Society International (HSI), nigdy nie zapomni, kiedy po raz pierwszy spojrzał na Camo, 4-letniego pieska.

Siedział zupełnie sam w kącie. W ciemnym rogu… Zapomniany przez wszystkich. Serce pękało na jego widok.

Nie był jedyny… Camo był jednym z 55 psów żyjących w farmie na przedmieściach Seulu w Korei Południowej. Wszystkie zwierzęta były ogromnie zaniedbane, ale to Camo był w naprawdę złym stanie. Jego sierść wyglądała jak dredy, które pokryte były odchodami. Był skulony i wszystkiego się bał. Widać było, że nikt o niego nie dbał…

To gospodarstwo było w zawieszaniu. Rolnik, który zajmował się tym miejscem od 20 lat, nie był w stanie tego dłużej robić. Nie miał serca odesłać zwierzęta na zabicie na mięso (tak, straszne!) i sam też nie dałby rady ich zabić, dlatego zwrócił się do naszej organizacji po pomoc. My mieliśmy zająć się transportem piesków do Stanów Zjednoczonych.

Camo miał ogromny problem z zaufaniem. Gdy podszedłem do niego po raz pierwszy, warknął na mnie. Był przerażony.

Zacząłem zastanawiać się, jak wyglądało wcześniej jego życie. Na pewno był czyimś towarzyszem – po prostu to czułem i widziałem mimo wszystko w jego oczach coś takiego, jakby chciał mi zaufać, ale się boi. I to jego zachowanie nie wynikało z tego, że taki jest tylko po prostu był zdezorientowany. Gdy w końcu udało mi się go wziąć na ręce, szybko się uspokoił.

Porozmawiałem z farmerem, które zajmował się sprzedażą tych psiaków na mięso… Powiedział, że faktycznie Camo był czyimś towarzyszem, ale ta osoba nie mogła go dłużej zatrzymać. Niestety bardzo często dochodzi do podobnych sytuacji w Korei. Ludziom nie chce się szukać domu zastępczego, dlatego podrzucają psy do gospodarstwa, w którym zabija się psy na mięso…

Po przybyciu do Stanów Zjednoczonych Camo i wiele innych psów trafiło do schroniska ROFF Rescue w Pensylwanii. Potem Camo poszedł do zastępczej rodziny. Trafił na kobietę, która jest psim fryzjerem i dobrze wiedziała, co powinna zrobić z pieskiem.

Dzięki miłości, ogromnej trosce i uwadze Camo nie tylko zyskał na wadze, ale odrosła mu sierść, a serce znów zaczęło bić do ludzi. Bardzo szybko znalazł ukochany dom!

Cieszymy się, że Camo trafił do dobrego miejsca. Jest kochany, szczęśliwy i naprawdę ma wszystko to, czego tylko chce.

Rozumie się ze swoją nową rodziną i z innymi zwierzętami, co jest dla niego bardzo ważne. Wierzymy, że inne psy z tej strasznej farmy także znalazły swoje miejsce na ziemi.

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Jak w 60 dni pozyskać 500 leadów
  więcej
 • więcej
  11 SZPICÓW miniaturowych ZAATAKOW...
  więcej
 • więcej
  11 tygodniowy owczarek niemiecki...
  więcej
 • więcej
  Wyrzuciła szczeniaki na śmietnik...
  więcej
 • więcej
  Kobieta oblała psa wrzącym olejem...
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x