Owczarek niemiecki wymiotował gwoździami po tym jak sąsiedzi chcieli go zabić. Uważajcie na psy!

Oceń:
12.09.2018 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Gdy owczarek Maniek zaczął wymiotować gwoździami, właściciele natychmiast zawieźli go do lekarza weterynarii. Tam przeszedł operację ratującą życie.

Niestety to już kolejny przypadek w Brzegu, gdy ktoś rozrzuca zagrażające życiu czworonogów pułapki. 7-letni owczarek niemiecki Maniek natrafił na kiełbasę naszpikowaną gwoździami w okolicach mariny lub bloków mieszkalnych za Odrą, gdzie został wyprowadzony na spacer. Stało się to 18 sierpnia, w sobotę, godzinach wieczornych. Następnego dnia pies zaczął wymiotować gwoździami. Reakcja właścicieli była natychmiastowa.

Maniek został przewieziony do weterynarza. Na miejscu lekarz wykonał psu zdjęcia rentgenowskie. Po otrzymaniu wyników prześwietlenia okazało się, że pies w żołądku ma jeszcze trzy inne gwoździe. Owczarek potrzebował natychmiastowej operacji.

Tu pojawił się problem, ponieważ ze względu na okres wakacyjny nie można było znaleźć gabinetu, który dokona zabiegu, ani Opolu ani we Wrocławiu. Dzięki staraniom dr. Banachowskiego, który sprowadził do Brzegu swoich kolegów, operacja mogła się odbyć jeszcze tego samego dnia. Zabieg trwał kilka godzin, zakończył się dla psa szczęśliwie.

- Mańka po operacji boli brzuch. Nie może przez to siedzieć ani leżeć. Dostał leki przeciw infekcji, ponieważ jeden z gwoździ wbił się w ścianę żołądka i nie wiadomo, czy doszło do zakażenia - opowiada pani Żaneta, właścicielka psa.

Sprawą zajęła się Komenda Powiatowa Policji w Brzegu. Przyjęła zgłoszenie od właścicielki psa, która już złożyła zeznania. - W tej chwili ustalamy osoby, które mogą mieć związek z tym zdarzeniem- informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy z komendy w Brzegu. Osobie, która dopuściła się takiego przestępstwa, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Piękne fotki
  więcej
 • więcej
  Kochamy Zwierzaki
  więcej
 • więcej
  psy
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x