Otruł szczeniaki i zostawił na śmierć w lesie. Psy całą noc wyły z bólu i błagały o pomoc.

Oceń:
12.08.2019 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Ktoś otruł i podrzucił w lesie pod Aleksandrowem Łódzkim cztery zdychające szczeniaki.

Cztery otrute szczeniaki zostały podrzucone do lasu we wsi Sanie pod Aleksandrowem Łódzkim prawdopodobnie w niedzielę wieczorem. Ich obecność odkryto w poniedziałek rano, gdy do jednej z posesji przyszedł skomlący psiak.

- To on zaprowadził ludzi do pozostałych, dużo bardziej chorych szczeniaków - mówi Katarzyna Rezler, pełnomocnik burmistrza Aleksandrowa Łódzkiego ds. zwierząt.

Kolejne kundelki wieku około sześciu lub siedmiu miesięcy leżały w lesie. Początkowo jeszcze się ruszały, ale ich stan zaczął się pogarszać.

Na miejsce wezwany został weterynarz i policja. Pieski trafiły do lecznicy weterynaryjnej Tomvet Psiakowo w Łowiczu.

Niestety w poniedziałek wieczorem jeden z piesków zdechł. Kolejny jest w stanie bardzo ciężkim i rokowania są złe. Największe szanse na przeżycie ma dzielny szczeniak, który poszedł po pomoc.

Lekarze ustalili, że zwierzęta nie są chore na chorobę zakaźną. Najprawdopodobniej przyczyną było zatrucie jakąś substancją.

- To mogło być cokolwiek od pestycydów po jakąś trutkę - mówi Rezler. - Po tych przeżyciach pieski są w kiepskim stanie psychicznym. Jeśli wyzdrowieją, chcemy dla nich znaleźć jak najszybciej nowy dom.

.

 

Uwaga !!! ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI. UDOSTĘPNIAJCIE !!!! Pilnie poszukiwane osoby, które rozpoznają te 4 szczeniaki. Zostały one wyrzucone w lesie w okolicy Sań. Szczeniaki wg. wstępnej oceny weterynarza zostały wcześniej otrute. 2 z nich są w bardzo ciężkim stanie. Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego wyznaczył 2000 zł nagrody dla osoby, która wskaże właściciela zwierząt. Szczeniaki mają ok. 6-7 miesięcy. Rokowania są bardzo ostrożne. Na miejscu była Policja. Bardzo dziękujemy mieszkańcom Sań za pomoc i natychmiastową reakcję na krzywdę i cierpienie tych zwierzaków. Sprawę prowadzi Komisariat Policji w Aleksandrowie Łódzkim. (42) 613-75-60 oraz Pełnomocnik Burmistrza Aleksandrowa Łódzkiego ds. Zwierząt ( 42) 270-03-21.

Opublikowany przez Sos Zwierz Poniedziałek, 5 sierpnia 2019

.

Od chwili znalezienia psów trwało szukanie sprawcy zatrucia psów. Sprawcy może grozić nawet do pięciu lat więzienia.

- Policja poszukuje właściciela tych zwierząt oraz świadków, którzy mogą przyczynić się do ustalenia sprawcy - mówi podkom. Magdalena Nowacka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu.

 

AKTUALIZACJA 11 SIERPNIA 2019

Aleksandrowscy policjanci po anonimowej informacji w sobotę dotarli do właścicela. Po uzupełnieniu materiału dowodowego zostaną przedstawione zarzuty. - informuje mł.insp. Joanna Kącka.

Dzielnicowy z KP w Aleksandrowie Łódzkim otrzymał anonimową informację wskazującą adres gdzie mogą znajdować się pozostałe szczeniaki oraz suka bardzo podobne do tych odnalezionych w lesie. 10 sierpnia 2019 roku informacja ta została potwierdzona. Na miejscu ujawniono 2 młode w wieku 6-7 miesięcy i suczkę, które ostatecznie przewieziono do kliniki.

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Piękne fotki
  więcej
 • więcej
  Kochamy Zwierzaki
  więcej
 • więcej
  psy
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x