Ojciec 3-latka płakał, kiedy pies rzucił się na chłopca. Kiedy poznasz powód będziesz poruszona.

Oceń:
06.07.2018 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Są takie miejsca, do których nasze psy nie mogą udać się same, niezależnie od tego, jak bardzo by tego chciały. Chyba że tym psem jest Lego.

Kiedy jakiś czas temu Lego zauważył, że jego mały pan, trzyletni chłopiec imieniem Tupper, cierpi na koszmary – rzuca się i krzyczy we śnie – psiak natychmiast wkroczył do akcji. Wdrapał się na kanapę i mocno przytulił się do chłopca, dosłownie owijając się wokół niego – aż do momentu, w którym totalnie przegonił koszmary malca.

Taki już jest Lego. W zasadzie nie ma takiego miejsca na Ziemi, ani zresztą nigdzie indziej, z którego Lego nie opiekowałby się swoim chłopcem.

"Lego układa go do snu i przytula się do niego w nocy, a więc my jako rodzice tak naprawdę nie musimy wstawać do niego w nocy”, mówi w rozmowie z The Dodo mama Tuppera, Nancy Dunlop.

Lego wprowadził ogromną zmianę do życia tej rodziny z Winnipeg w Kanadzie, gdy rozpoczął szkolenia z Tupperem w ostatnim grudniu.

Na stałe wprowadził się do domu rodziny w lutym. Od tamtej pory życie małego chłopca, u którego zdiagnozowano spektrum autystyczne (ASD), kiedy ten miał zaledwie dwa lata, nigdy już nie było takie samo.

Prawdą jest, że bez Lego Tupper nigdy nie spał zbyt dobrze. Zanim Jak tłumaczy mama chłopca, zanim Lego trafił do rodziny, Tupper przesypiał jedynie od 3 do 6 godzin w ciągu nocy. Ponadto budził się średnio co 20-40 minut.

„Teraz przesypia od 8 do 10 godzin”, mówi Dunlop. „Przez większość nocy jego sen jest zupełnie nieprzerwany”.

Teraz Lego ratuje swojego chłopca także przed koszmarami oraz w tych trudnych momentach, kiedy Tupper zaczyna uderzać głową w poszczególne przedmioty lub drapie się bądź gryzie.

Zawsze czujny pies często musi jedynie szturchnąć Tuppera swym nosem, aby przerwać ten atak autoagresji.

Zdarzało się również nie raz, że Tupper niekontrolowanie wybiegał na jezdnię, kiedy był na dworze. Teraz nie zdarza mu się to już prawie wcale. Lubi być blisko Lego. Nawet jeśli chłopiec zdecyduje się na ucieczkę, Lego udaje się go zawsze zatrzymać przy pomocy swojej łapy.

„Lego nauczył się już, że w takich wypadkach ściga i przytrzymuje Tuppera łapą, aby dać nam czas, by ich dogonić”, mówi Dunlop.

"Psiak umie też rozproszyć Tuppera, gdy sprawy nie idą po jego myśli oraz pomaga go uspokoić, kiedy synek jest zdenerwowany”, mówi matka chłopca.

Chociaż wiele niezwykłych umiejętności Lego jako psa przewodnika pochodzi z zaawansowanego – i bardzo kosztownego – szkolenia prowadzonego przez MSAR Service Dogs, więź, która wytworzyła się między chłopcem, a psem, jest już czymś zupełnie naturalnym.

 

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Piękne fotki
  więcej
 • więcej
  Kotek cierpiał i płakał. To co we...
  więcej
 • więcej
  Kobieta oblała psa wrzącym olejem...
  więcej
 • więcej
  Kochamy Zwierzaki
  więcej
 • więcej
  LISEK Polarny z gracją NURKUJE w...
  więcej
 • więcej
  psy
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x