Oblali psa smołą i chcieli podpalić. Jego ciało było pokryte czarną mazią od nosa aż po ogon.

Oceń:
23.05.2017 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Na świecie jest wiele zwierząt, które potrzebują pomocy. Wśród nich znalazł się również pies Petro, który zanim znalazł miłość i bezpieczne schronienie, przeszedł przez prawdziwe piekło. Całe ciało zwierzaka było pokryte smołą.

Nie wiadomo czy był to nieszczęśliwy wypadek, czy celowe działanie okrutnego sprawcy. Psa w potrzebie zauważyło dwóch młodych mężczyzn. Zwierzak szedł wzdłuż ulicy w Lanus, w Argentynie.

Dzięki pomocy policjanta mężczyźni przewieźli psa do lecznicy. O wsparcie poproszono również ratowników z grupy Zoonosis Lanus. I choć wydawało się, że dla psa nie ma nadziei, ratownicy nie poddali się.

Pracowali bez wytchnienia przez kilka godzin. Robili wszystko, aby pozbyć się smoły z futra zwierzaka. Po 5 godzinach ich praca zaczęła przynosić efekty.

W końcu mogli zobaczyć jak wygląda prawdziwe oblicze Petro. Zwierzak był bardzo smutny. W jego oczach można było zobaczyć jedynie strach.

Na szczęście akcja ratunkowa zakończyła się sukcesem i zwierzak dostał drugą szansę na szczęśliwe życie. Pies otrzymał imię Petro, co w języku hiszpańskim oznacza benzynę. I choć na futrze zwierzaka można znaleźć ślady po smole, jego metamorfoza jest zdumiewająca.

Futrzak jest kochanym i ciepłym czworonogiem, który pragnie jedynie miłości. Jego stan zdrowia poprawia się z każdym dniem. Odzyskuje też radość życia – pisze Myriam Otellado.

Historia Petro poruszyła wiele serc na całym świecie. Mamy nadzieję, że zwierzak bez problemu znajdzie kochająca rodzinę, która przyjmie go z otwartymi ramionami.

Na razie pies potrzebuje spokoju i czasu, aby zapomnieć o straszliwej traumie. Na szczęście otaczają go ludzie, którzy bardzo go kochają i chcą mu pomóc wrócić do pełni zdrowia.

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Jak w 60 dni pozyskać 500 leadów
  więcej
 • więcej
  Matka na chwilę zostawiła 2latka...
  więcej
 • więcej
  9 tygodniowy owczarek niemiecki n...
  więcej
 • więcej
  Ta kotka codziennie umawia się na...
  więcej
 • więcej
  To co zrobił buldog francuski jak...
  więcej
 • więcej
  Kiedy weterynarz dotknął tego psa...
  więcej
 • więcej
  Jakiś sadysta odciął mu nos, uszy...
  więcej
 • więcej
  Kiedy ktoś dotknął tego psa ten w...
  więcej
 • więcej
  Tego cielaka zabrali do rzeźni. T...
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x