Niewidomy pies ze schroniska przeraźliwie płacze gdy zostaje sam. Serce pęka. Wzruszające!

Oceń:
13.09.2016 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Pięcioletni Jinx, mieszaniec rasy pibble, urodził się ślepy. Chociaż nigdy nie widział otaczającego go świata na własne oczy, odbiera go znakomicie za pomocą pozostałych zmysłów. Według jego poprzednich właścicieli, Jinx jest niezwykłym psem, który uwielbia przytulanki, spacery, drzemki oraz wszelkie harce przy użyciu psich zabawek.

Jedynym wyjaśnieniem, dlaczego właściciele oddali Jinksa do Animal Care Center of New York City (ACC) był fakt, że pies miał problem z innymi czworonogami, które zamieszkiwały dom jego państwa.

Od momentu przybycia do schroniska, niepokój i lęk Jinksa były odczuwalne. Biedny pies, pozbawiony możliwości widzenia i obserwowania świata za pomocą oczu, każdy nieznajomy dźwięk i zapach odbiera z ogromnym przerażeniem. Kiedy Jinx jest zamknięty w swoim kojcu, każdą chwilę spędza na krzątaniu się przy drzwiach i dramatycznym wołaniu o towarzystwo.

Jednak podczas spacerów oraz zabaw z pracownikami schroniska Jinx przemienia się w kochanego, pełnego radości szczeniaka – chętnego do zabaw i poznawania nowych przyjaciół. Wolontariusz ACC Caitlyn Himmel tak określiła niesamowicie pozytywne nastawienie Jinksa w wywiadzie z The Dodo:

Potyka się o wszystko, ale nie pozwala, aby to go zatrzymywało. Jest bardzo ostrożny i wyczuwa każdy ruch, mimo iż zupełnie nic nie widzi. 

Jego urocza, delikatna natura oraz szczęście, jakiemu daje upust, gdy jest wśród pracowników oraz wolontariuszy, pokazuje, jak cudownym zwierzakiem mógłby być Jinx, gdyby trafił do odpowiedniego domu. Jednocześnie za każdym razem, gdy musi wrócić do swojej klatki, lęk i niepokój psa powracają i znów rozpoczyna on swoje rozdzierające serce piszczenie.

Chociaż z technicznego punktu widzenia Jinx jest psem specjalnej troski, całe swoje życie starał się przyzwyczaić do hamujących go ograniczeń. Kiedy już zostanie wysłany do kochającego, stabilnego domu, gdzie pozna dobrze każdy kąt, jego stres z pewnością  zniknie, pozwalając mu zaaklimatyzować się w nowym środowisku.

Jedynym wymogiem, jaki zostanie postawiony osobie, która zdecyduje się zaadoptować Jinksa będzie warunek, aby był on jedynym zwierzęciem w domu. Według Himmel, nowy właściciel powinien też być gotowym na psa, który „będzie go kochał jak stąd do wieczności”.

W tej chwili uruchomione zostały specjalne numery telefonów, pod które mogą dzwonić zainteresowani adopcją Jinksa. Mogą go również odwiedzić w siedzibie ACC na Manhattanie.

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Kiedy właściciel wypowie magiczne...
  więcej
 • więcej
  Matka na chwilę zostawiła dziecko...
  więcej
 • więcej
  Ta suczka płakała po odzyskaniu s...
  więcej
 • więcej
  Wszyscy przeganiali tego porzucon...
  więcej
 • więcej
  Przebrali jamniki za hot dogi i o...
  więcej
 • więcej
  Szczeniaki tej porzuconej ciężarn...
  więcej
 • więcej
  To jakiego okrucieństwa doświadcz...
  więcej
 • więcej
  Kiedy do klatki tygrysa wpuszczon...
  więcej
 • więcej
  Ten byk został skazany na śmierć....
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x