Najpierw go kochali potem ktoś pałką złamał mu kręgosłup. Psa Tofika zamknęli w ciemnej komórce.

Oceń:
05.10.2018 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt interwencyjnie odebrał psa. Zwierzę zostało prawdopodobnie skatowane i zamknięte w ciemnej komórce. Z pękniętym kręgosłupem przeżyło kilka miesięcy.

- Widzi pani, jak on wygląda? - pytają działacze Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt. - No widzę, od jakiegoś czasu już tak wygląda - odpowiada właścicielka psa, który kilka ostatnich miesięcy spędził w ciemnej komórce.

Zwierzę zostało jej odebrane. "Ktoś go uderzył" Inspektorom nie spodobało się nie tylko to, w jakich warunkach pies przebywał. - Tofik był wychudzony i odwodniony. Ma pęknięty kręgosłup i zapalenie spojówek. Przed wizytą u weterynarza biegały po nim tabuny pcheł i innego robactwa - relacjonuje Konrad Kuźmiński z DIOZ.

Nie wiadomo dokładnie, w jaki sposób pies nabawił się urazu. Jego właścicielka w rozmowie z inspektorami mówi tylko, że zwierzę "ktoś uderzył". Zanim do tego doszło, Tofik był domowym pupilem. Później, gdy zaczęły się jego problemy, miał zostać zamknięty w pomieszczeniu gospodarczym.

Jak wynika z ustaleń inspektorów psiakowi nie udzielono pomocy weterynaryjnej. - W ciemnej i śmierdzącej amoniakiem komórce spędził kilka miesięcy. Towarzyszył mu drugi czworonóg. On jednak na razie nie został odebrany - mówi Kuźmiński.

Teraz Tofika czeka leczenie. Weterynarze będą próbowali ulżyć w cierpieniu psu, który ledwo się porusza. Co więcej, każdy ruch sprawia mu ból. - Lekarze mówią, że jest szansa na to, żeby go usprawnić. Na razie podajemy mu leki przeciwbólowe i przeciwzapalne - informuje Kuźmiński. I przyznaje, że prawdopodobnie resztę swoich dni Tofik spędzi pod opieką Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt. Co z właścicielką psa? Inspektorzy zapowiadają złożenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Nie mają bowiem wątpliwości, że to co robiła kobieta, było znęcaniem się nad zwierzęciem.

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Nikt nie zainteresował się tymi p...
  więcej
 • więcej
  Właściciel nie spodziewał się teg...
  więcej
 • więcej
  Kiedy dziecko zapłakało ten pies...
  więcej
 • więcej
  Te KOTY są WREDNE wobec Psów. Mog...
  więcej
 • więcej
  Kiedy zobaczysz co chowa ten pies...
  więcej
 • więcej
  Uszy tego kotka tańczą i robią cu...
  więcej
 • więcej
  Niesamowita reakcja pitbula kiedy...
  więcej
 • więcej
  Cudowna historia miłości psa i ko...
  więcej
 • więcej
  OLIWKA wywołała u KOTA niepohamow...
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x