Kobieta zostawiła na sekundę noworodka z agresywnym pit bullem. To co pies zrobił dziecku przeraża

Oceń:
03.10.2017 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Pit bulle mają taką opinię, że większość na ich widok instynktownie przechodzi na druga stronę ulicy. Wydaje nam się, że to bardzo agresywne zwierzęta, które byle co może sprowokować do ataku.

Jeśli młodzi rodzice decydują się na wzięcie do domu psa, zwykle nawet nie rozważają pit bulla, myśląc o nim jako o „maszynie do zabijania”.

Ta kobieta sądzi jednak inaczej. Według niej pit bulle to bardzo łagodne zwierzęta i bez obaw zostawia swojego malutkiego synka sam na sam z takim psem. Młoda mama ze spokojem pozwala swojemu synkowi o imieniu Siegmund bawić się z pit bullem Akamarą.

Ponieważ wielokrotnie słyszała zarzuty o nieodpowiedzialności, postanowiła napisać na Twitterze, co myśli na ten temat.

Zadbała o to, by zacząć jak najwcześniej…

Mój synek Siegmund urodził się 27 listopada 2014. Tego samego dnia poznała go Akamara. Wszyscy wokół ostrzegali mnie, że może dojść do tragedii, jednak nic takiego się nie stało. Akamara po prostu podeszła do mojego synka i chciała się przytulić, pomimo tego, że ma za sobą trudną historię i była wykorzystywana do walk.

Mało kto wie, że pit bulle to bardzo rodzinne zwierzęta. Będą chronić swoją rodzinę niezależnie od okoliczności, zwłaszcza dzieci. Dlatego bardzo dobrze sprawdzają się jako psy obronne.

Dlaczego w takim razie są powszechnie uważane za niebezpieczne? Bo czynią je takimi ludzie! To oni zmuszają je do walk. Pit bulle zostały wyhodowane dla ich silnych szczęk i dlatego źle się kojarzą.

Prawda jest jednak taka, że każdy pies może być agresywny, jeśli tak zostanie wychowany, tak samo dobrze może to być pit bull, jak i chihuahua.

Akamara jest dowodem na to, że miłość i dobre traktowanie może sprawić, że pies będzie łagodnym i wiernym przyjacielem całej rodziny.

Kiedy Akamara do nas trafiła, byłą poraniona i niedożywiona. Miała zapalenie ucha i traumę na skutek walk. Jednak dzięki troskliwej opiece zmieniła się nie do poznania. Jest kochanym psem, który traktuje nas z miłością i wdzięcznością. Właśnie tak dużo zależy od właściciela.

Tak przecież nie wygląda zabójca!

Pamiętajmy więc, że to jak traktują nas zwierzęta zależy od tego, jak my je traktujemy.

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Jak w 60 dni pozyskać 500 leadów
  więcej
 • więcej
  Matka na chwilę zostawiła noworod...
  więcej
 • więcej
  Ten pies przychodzi codziennie pr...
  więcej
 • więcej
  Agresywny Pit Bull położył się ob...
  więcej
 • więcej
  Właściciel zapomniał dać kotu jeś...
  więcej
 • więcej
  9 tygodniowy owczarek niemiecki n...
  więcej
 • więcej
  Mężczyzna UMIERAŁ bo rozdzielono...
  więcej
 • więcej
  Kiedy mężczyzna chciał przywitać...
  więcej
 • więcej
  Mężczyzna w podzięce dla swoich p...
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x