Kiedy zobaczyli oko tego psa zamarli. Wylewała się ropa. Kiedy go dotknęli poznali straszną prawdę!

Oceń:
24.08.2017 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Ludzie z organizacji Hope For Paws znani są z tego, że ratują nawet najbardziej beznadziejne przypadki psów, odnalezione podczas wałęsania się na ulicach. Savannah była jednym z takich zwierząt.

Hagar i jego zespół ratowników z początku myśleli, że pit bull, którego znaleźli, był samcem. Savannah leżała na trawie w parku, który znany był z tego, że przyciągał zwierzaki, które porzucili ludzie. Z powodu obrażeń na jej tylnej łapie połączonych z długim głodowaniem, Savannah trzymała swój tułów bardzo blisko ziemi.

Kiedy Hagar zbliżył się na tyle, że mógł dokładnie obejrzeć twarz psa, aż westchnął. Lewe oko psiaka było kompletnie zasłonięte bielmem i wystawało z czaszki. Było jasne, że potrzebuje on pomocy, ale ratownicy nie mieli pojęcia, jak blisko będą mogli podejść do psa tak, aby go nie spłoszyć – zanim zobaczyli resztę jego ciała.

Sunia była tak wychudzona, że wszędzie widać było jej wystające i odznaczające się na skórze kości. Sama skóra zdawała się na niej wisieć. Szybko przyjęła jedzenie, ale nie chciała pić wody, jeśli nie było w niej najpierw zamoczone jedzenie. Niemożliwym było stwierdzić, jak długo musiała radzić sobie sama na ulicy, ale oczywiste były jej ból i zaniedbanie.

Kiedy Hagar ustawił się tak, aby móc delikatnie podnieść sunię, stała ona sztywno, nie walcząc z nim, ale jednocześnie nie bardzo wiedząc jak poddać się temu dotykowi prawdopodobnie pierwszego dobrego człowieka, jakiego napotkała na swojej drodze od bardzo dawna.

W mailu do magazynu Huffington Post, Hagar następująco opisał, jak głęboko pozbawiona nadziei wydawała się Savannah podczas pierwszego spotkania:

Kiedy zbliżyłem się do krzaków, w których się ukrywała, zdałem sobie sprawę, że nie zamierzała dłużej walczyć. Była taka głodna, taka zmęczona... Ten proces głodowania jest okropny. Organizm najpierw zużywa wszystkie zapasy tłuszczu, zamieniając go w energię, później wykorzystuje mięśnie, a później organy wewnętrzne... Jest to powolna i bardzo bolesna śmierć”. 

Bolesna śmierć, która niewątpliwie w końcu spotkałaby Savannah, gdyby nie dotarli do niej ludzie z Hope For Paws. Weterynarze odkryli, że lewe oko psa było zainfekowane i podrażnione, oraz że duży guz rósł w jego lewym uchu. Dwa razy przekładano operację, która miała temu zaradzić, aby zwiększyć szanse na przeżycie Savannah. Stan suni wciąż był bowiem zbyt słaby, aby mogła ona przejść operację.

Kiedy w końcu usunięto jej guza oraz lewe oko, Savannah dała w końcu poznać swoją prawdziwą twarz. Wolna od bólu oraz niepewności, jaka trafiła ją w przeszłości, psina została zabrana do domu zastępczego, gdzie jest w końcu naprawdę szczęśliwa – ma nawet przyrodnie rodzeństwo, z którym dzieli się zabawkami, jedzeniem, a nawet łóżkiem.

Jak na psa, który tak długo był głodzony i zmuszony radzić sobie samemu, jej skłonność do dzielenia się bez żadnych oznak zazdrości tym, co kiedyś było trudnym do zdobycia luksusem, jest świetnym dowodem na to, że psy takie, jak Savannah zasługują na szansę zdobycia stałego, kochającego domu.

Obejrzyj akcję ratunkową

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Jak w 60 dni pozyskać 500 leadów
  więcej
 • więcej
  Matka na chwilę zostawiła noworod...
  więcej
 • więcej
  Ten pies przychodzi codziennie pr...
  więcej
 • więcej
  Agresywny Pit Bull położył się ob...
  więcej
 • więcej
  Właściciel zapomniał dać kotu jeś...
  więcej
 • więcej
  9 tygodniowy owczarek niemiecki n...
  więcej
 • więcej
  Mężczyzna UMIERAŁ bo rozdzielono...
  więcej
 • więcej
  Kiedy mężczyzna chciał przywitać...
  więcej
 • więcej
  Mężczyzna w podzięce dla swoich p...
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x